۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵

ویژگی و قابلیت‌ چند مرورگر

ایتنا- مرورگرهای مختلفی از قبیل کروم کنری یا مایکروسافت اینسایدر پرویو وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید، اما باید توجه داشته باشید که چه ویژگی‌هایی مد نظر شماست و ریسک‌های مربوط به آن مرورگر را نیز بپذیرید.
ویژگی و قابلیت‌ چند مرورگر
نصب نسخه پیش‌نمایش یک مرورگر وب، می‌تواند دو پیامد مختلف در پی داشته باشد.
پیامد اول این است که چندین ماه وقت داشته دارید تا قابلیت‌های جدید آن را -پیش از آنکه سایر کاربران ببینند-بررسی و آزمایش کنید.
پیامد دوم، مسئله ریسک است. نصب نسخه پیش‌نمایش یک نرم‌افزار می‌تواند موجب از دست رفتن اطلاعات، تخلیه بیش از حد باتری در دستگاه‌های قابل حمل و سایر خطرات شود.

به گزارش ایتنا از رایورز با فرض اینکه شما برای چالش آماده هستید، می‌توانیم اطلاعاتی در مورد نسخه‌های پیش‌نمایش کروم، سافاری تکنیکال پرویو، فایرفاکس و اج ارائه دهیم.
گوگل، سه کانال انتشار برای نسخه‌های گروم در نظر گرفته است که Canary، Duo و Beta هستند. کانال انتشار نسخه نهایی، Chrome Stable است. Canary، نسخه آزمایشی کروم است که در آن، قابلیت‌های جدیدی ارائه شده است.
 
تمام این چهار نسخه، برای ویندوز 64/32 بیتی، مک‌ها و دستگاه‌های اندروید وجود دارد، اما در iOS صرفاً به Beta و Stable دسترسی خواهید داشت.
مایکروسافت اج، مرورگر پیش‌فرض ویندوز 10 دسکتاپ و دستگاه‌های موبایل است. برای نصب این مرورگر روی دستگاه‌های دیگر، نیاز به یک ماشین مجازی خواهید داشت که البته پس از 90 روز منقضی می‌شود.

مرورگر خوب دیگر، فایرفاکس Nightly است.
اسم این مرورگر حاکی از آن است که هر چند هر شب بروزرسانی نمی‌شود، اما به سرعت و به موقع، به‌روزرسانی خواهد شد. همچنین توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از نسخه Developer آن، تجربه‌های وب خوبی برای خود رقم بزنند.
 
سافاری تکنولوژی پرویو نیز مرورگر آزمایشی اپل است که در مارس 2016 معرفی و در 20 دسامبر، به نسخه 64 به‌روزرسانی شد. در بروزرسانی اخیر این مرورگر، قابلیت‌های API Picon نیز به این مرورگر افزوده شده است.
 
کد مطلب: 51405
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام