۰
plusresetminus
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷

ادغام برنامه‌های iOS و macOS در سال ۲۰۱۸

ایتنا- بر اساس گزارش‌های موجود، اپل در سال 2018، اپلیکیشن‌های آی.اُ.اس و مک اُ.اس را ادغام خواهد کرد.
ادغام برنامه‌های iOS و macOS در سال ۲۰۱۸
اکنون هفت سال از عرضه آی‌پد توسط اپل و اینکه این شرکت سیستم‌عامل آیفون را بر اساس نسخه قدرتمند مک انتخاب کرد، می‌گذرد و به نظر می‌رسد زمان آن فرارسیده است که این شرکت برنامه‌های مربوط به این پلتفرم‌های جداگانه را ادغام و یکپارچه‌سازی کند.
بر اساس گزارش بلومبرگ، نسخه بعدی Mac OS که انتظار می‌رود با شماره 10.14 معرفی گردد، قابلیت اجرای برنامه‌هایی که در اصل برای دستگاه‌های iOS توسعه یافته بودند را خواهد داشت.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، بر اساس گزارش‌های موجود، Mac OS می‌تواند فضایی برای یک برنامه ایجاد کند تا به راحتی بر روی آیپدها، آیفون‌ها و مک‌ها اجرا شده و به صورت خودکار رابط را برای نمایش تصحیح نماید.
این موضوع همچنین به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به جای حفظ قابلیت‌ها و ایجاد ارتباط میان برنامه‌ها، بر ایجاد آن تمرکز کنند.

اپل از همان نخستین روزهای عرضه iOS، مبنای خود را بر این انتقال گذاشت. این پلتفرم موبایل، از ابتدا با استفاده از نسخه‌های سفارشی OS X اپل و ابزارهای توسعه ساخته شد و  Mac OS تا به حال از قابلیت‌هایی استفاده نموده که تمام آن‌ها در اصل مربوط به iOS است.
البته تا به حال، تفاوت‌هایی در زمینه قدرت رایانش و طرح‌های ورودی وجود داشت که باعث می‌شد این پلتفرم‌ها از یکریگر جدا بمانند،‌ اما به نظر کارشناسان، شرایط برای تلفیق آنها در حال حاضر کاملاً مهیاست.

در آخرین دستگاه‌های iOS -که مجهز به پردازنده‌های ARM سری A اپل هستند- عملکرد CPU و GPU برابر با پردازنده‌های اینتل است و این امکان برای تبلت‌ها و گوشی‌ها ایجاد شده تا برنامه‌های دسکتاپ یا لپ‌تاپ را بدون هیچ‌گونه مشکلی اجرا کنند.
 
البته هنوز معلوم نیست که آیا مک‌ها در ابتدا، برنامه‌های iOS را در یک پنجره شبیه‌ساز اجرا می‌کنند یا به آنها نیاز دارند تا با ورودی مخصوص مک سازگار شده و قابلیت‌ها را نمایش دهند.
نسخه‌های جدید Mac OS در ماه ژوئن و در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل معرفی شده و نسخه‌های نهایی مربوط به آن، پاییز هر سال منتشر می‌گردد.
 
 
کد مطلب: 51404
برچسب ها: macOS
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای