۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲

کره شمالی متهم ردیف اول حملات سایبری آمریکا

ایتنا - با وجود اینکه کره شمالی همواره این اتهامات را رد کرده اما مقامات امریکایی این کشور را مسئول حملات سایبری زیادی می‌دانند.
کره شمالی متهم ردیف اول حملات سایبری آمریکایکی از مقامات رسمی کاخ سفید اعلام کرده است که شرکت‌های فیس‌بوک و مایکروسافت در هفته گذشته شمار زیادی از حملات سایبری انجام شده از سوی هکرهای کره شمالی را خنثی و متوقف کرده‌اند.
 
به گزارش ایتنا از ایسنا، در چند ماه گذشته به دنبال بالا گرفتن آتش منازعات و جنگ لفظی میان ایالات متحده آمریکا و کره شمالی، این دو کشور همواره یکدیگر را به بی‌ثباتی متهم و به حملات سایبری و نظامی تهدید می‌کردند.

تام باسِرت – مشاور ارشد امنیتی کاخ سفید – روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که غول‌های تکنولوژی آمریکایی نظیر فیس‌بوک و مایکروسافت طی هفته گذشته، بارها جلوی حملات سایبری را که از سوی هکرهای کره شمالی انجام شده است، گرفته‌اند و مانع نفوذ، دسترسی و در نتیجه خراب کاری آنها شده‌اند.

کره شمالی که متهم ردیف اول یکی از معروف‌ترین و هولناک ترین حملات سایبری است که در سال جاری ۲۰۱۷ میلادی رخ داد و موسوم به حمله سایبری واناکرای wannacry بود.
به گفته این مقام ارشد امنیتی، هکرهای کره شمالی در هفته اخیر قصد داشته‌اند با حمله به سایت‌ها و سرورهای شرکت‌های مختلف، بانک‌ها و بیمارستان‌ها اطلاعات بسیاری را به سرقت برده و صدمات و خسارات جبران ناپذیری را برای آنها بوجود بیاورند.

البته وی درباره این حملات سایبری جزییات و اطلاعات دقیق‌تری را بیان نکرده است اما عنوان کرد که دولت آمریکا از سایر فول های تکنولوژی و تمامی سازمان‌هایی که با فناوری‌های هوش مصنوعی و به‌روز خود می‌توانند کمکی کنند، درخواست کرده که در افزایش ضریب امنیت سایبری خود و کشورشان بکوشند.
باسرت در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید خاطرنشان کرد که پیونگ یانگ مسئول حمله سایبری بزرگ واناکرای است که در ماه مه سال جاری میلادی رخ داد و به خاطر آن سازمان‌ها و شرکت‌های بسیاری آسیب‌های جبران ناپذیری را متحمل شدند.
او در پاسخ به پرسشی بار دیگر تاکید کرد: «همانطور که خود آنها می‌دانند که کار خودشان هست، ما نیز می‌دانیم و در این باره سند و مدرک های لازم را هم در اختیار داریم».

این در حالیست که هنوز مقامات مسئول در پیونگ یانگ در جواب اظهارات این مقام ارشد امنیتی در کاخ سفید چیزی نگفته‌اند. اما کره شمالی همواره تمام این اتهامات را رد کرده و آنها را بی‌اساس دانسته است.
کد مطلب: 51394
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام