کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

Loapi دستگاه اندرویدی شما را نابود می‌کند!

29 آذر 1396 ساعت 12:23

ایتنا - نویسندگان برنامه‌های مخرب از هر راهی برای آزار دادن صاحبان دستگاه‌های اندرویدی استفاده می‌کنند.
ما در مورد سرقت اطلاعات شخصی و فروش  نویسندگان برنامه‌های مخرب در بازار سیاه و مطالبی مشابه این مورد بسیار صحبت کردیم. و البته پول‌هایی که ناشی از نشت کارت‌های اعتباری بوده است. اما در مورد تروجانی که به معنای واقعی کلمه می‌تواند دستگاه هوشمند شما را نابود کند، چطور؟ بله مقاله‌ امروز در این‌باره است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر این تروجان را بشناسید.

تروجان  Loapi چگونه عمل می‌کند؟
به گزارش ایتنا از کسپرسکی آنلاین، کاربران با کلیک کردن بر روی بنر تبلیغاتی و دانلود نرم‌افزار جعلی آنتی ویروس یا برنامه‌هایی با محتوای بزرگسالان تروجان Loapi را دریافت می‌کنند. پس از نصب تروجان، Loapi درخواست مدیریت دستگاه را می‌دهد. در این لحظه نوتیفیکیشن‌های مکرر بر روی صفحه نمایش قربانی ظاهر می‌شود و تا زمانی که کاربر به آن واکنش مثبت ندهد و OK را انتخاب نکند، از روی صفحه محو نخواهد شد.

اگر صاحب تلفن هوشمند تلاش کند تا برنامه اختیارات مدیر دستگاه را از تروجان بگیرد و آن را محروم کند، Loapi صفحه را قفل می‌کند و پنجره دستگاه را مسدود می‌سازد. و اگر قربانی در این لحظه تلاش کند تا برنامه‌های محافظت از دستگاه را همانند آنتی ویروس واقعی و نه جعلی نصب کند، Loapi آن را به عنوان بدافزار اعلام می کند و خواستار حذف آنها می‌شود. در این لحظه نوتیفیکیشن‌های دیگر و بی‌وقفه‌ای ظاهر می‌شود و کاربر را درگیر خود می‌کند.

به دلیل ساختار مدولار Loapi، این تروجان می‌تواند فعالیت های خود را بر روی سرور سوییچ کند و افزودنی‌های لازم را دانلود و راه‌اندازی کند. بیایید به عواقب روبرو شدن با تروجان  Loapi نگاهی بیندازیم.

  1. تبلیغات ناخواسته
Loapi بدون هیچ زحمتی تلفن هوشمند را با تبلیغات و ویدئوهای تبلیغاتی آلوده می‌سازد. این گونه تروجان همچنین می‌تواند در دیگر اپلیکیشن‌ها، لینک‌ها و پیج‌های فیس‌بوک، اینستاگرام و VKontakte نصب و راه‌اندازی کند.
  1. پرداخت اشتراک
ویژگی دیگر این تروجان این است که می‌تواند کاربران را به خدمات پرداخت فراخواند. چنین اشتراک هایی معمولا بایستی با اس.ام.اس تایید شوند. اما Loapi این کار را انجام نم‌یدهد. این تروجان پیام متنی را به شماره مورد نظر ارسال می‌کند و این کار به صورت مخفی انجام می‌دهد و همه پیام‌ها بلافاصله حذف می‌شوند.
  1.  DDoS
این تروجان می‌تواند تلفن شما را به یک زامبی تبدیل کند و از آن برای حملات DDoS علیه منابع وب استفاده کند. برای انجام این کار از یک پروکسی استفاده می‌کند و درخواست‌های HTTP را از دستگاه آلوده ارسال می‌کند.
Loapi همچنین از دستگاه‌های هوشمند برای ماین کردن Monero tokens استفاده می‌کند. این فعالیتی است که می‌تواند در آخر دستگاه شما را به حد داغ شدن و انفجار برساند، زیرا در طولانی مدت پردازنده دستگاه در بیشترین حالت بارگذاری قرار می‌گیرد. در طول تحقیقات ما، باتری دستگاه هوشمند تست شده، 48 ساعت پس از آلودگی دستگاه سوخته بود.
 
  1. دانلود ماژول‌های جدید
این ماژول جالب‌ترین قسمت تروجان است. توسط یک فرمان مرکز از راه دور، بدافزار قادر است ماژول‌های جدید را دانلود کند. این بدان معنی است که تروجان با هر استراتژی جدید که سازندگان آن را توسعه می دهند، سازگار است. در کد نسخه‌ فعلی Loapi کارشناسان ما توابعی را یافته‌اند که همچنان به کار گرفته می‌شوند و می تواند کار کدنویسان را راه بیندازد.

چگونه می‌توان در برابر تروجان Loapi محافظت شد؟
در حال حاضر برای موارد تروجان‌ها و حملات مکرر از جانب آنها "پیشگیری بهتر از درمان است". برای محافظت در برابر آنها بهتر است نکات ساده‌ای که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد را رعایت کنید.


کد مطلب: 51393

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/51393/loapi-دستگاه-اندرویدی-نابود-می-کند

ايتنا
  https://www.itna.ir