۰
plusresetminus
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
درخواست فرانسه:

واتس‌اپ رسال اطلاعات کاربران برای فیس‌بوک را متوقف کند

ایتنا- فرانسه از واتس‌آپ درخواست کرد که ارسال اطلاعات کاربران برای فیس‌بوک را متوقف کند. این کشور به تازگی به یکی از موانع برای اشتراک اطلاعات بین واتس‌آپ و فیس‌بوک تبدیل شده است.
واتس‌اپ رسال اطلاعات کاربران برای فیس‌بوک را متوقف کند
CNIL، دیده‌بان حریم خصوصی فرانسه از واتس‌اپ درخواست نمود که انتقال اطلاعات با شرکت مادر خود یعنی فیس‌بوک را ظرف 30 روز آینده متوقف کند.
CNIL اذعان داشت که واتس‌اپ قانون حفاظت از اطلاعات فرانسه را با اشتراک اطلاعات کاربران با فیس‌بوک برای اهداف اطلاعات تجاری، نقض نموده است. این کار با هدف کمک به ارتقاء این برنامه پیام‌رسان و با آنالیز رفتار کاربر انجام می‌شد.

به گزارش ایتنا از رایورز در سال گذشته، واتس‌اپ، شرایط خدمات و سیاست حریم خصوصی خود را تغییر داد تا به کاربران خود اطلاع دهد که اطلاعات آنها را برای اهدافی همچون تبیلغات، امنیت و اهداف اطلاعات تجاری با فیس‌بوک به اشتراک می‌گذارد.
با این کار، مراجع حفاظت از اطلاعات اروپا از واتس‌اپ خواستند که انتقال این اطلاعات به فیس‌بوک برای اهداف تبلیغاتی متوقف گردد. فیس‌بوک فوراً با این درخواست، موافقت کرد.
 
پس از آن، CNIL بررسی و تحقیق در مورد پیروی واتس‌اپ از قوانین حریم خصوصی فرانسه را آغاز کرد.مرجع مزبور گفت که فیس‌بوک هیچ‌گاه از اطلاعات مربوط به ده میلیون کاربر فرانسوی واتس‌اپ برای اهداف تبلیغاتی استفاده نکرده و برای ارتقاء امنیت بکار گرفته شده‌اند.
گفتنی است استفاده از این اطلاعات برای اطلاعات کسب‌وکار و تجاری، نقض قوانین فرانسه به شمار می‌رود.

CNIL به تعدادی از مسائل مربوط به روش‌های کسب رضایت کاربران توسط واتس‌اپ اشاره کرد که برای نمونه می‌توان گفت که واتس‌اپ از کاربران سؤال نکرده و بدون اجازه، از اطلاعات آنها برای اهداف خود استفاده می‌نماید و هیچ امکانی برای رد کردن انتقال داده برای این نوع کاربرد وجود ندارد و تنها راه ممکن، حذف کلی برنامه است.
 
همچنین انتقال داده از واتس‌اپ به فیس‌بوک، ضمانت‌های کافی برای آزادی‌های اساسی کاربران را از بین می‌برد،  در این انتقال، هیچ‌گونه اجازه‌ای از شخص گرفته نمی‌شود.

سخنگوی واتس‌اپ نیز اذعان داشت که از جانب کشورهای مختلف اروپایی، فشارهایی را تحمل می‌کند و از طرف این کشورها، ابزار نگرانی شده است.
 
کد مطلب: 51381
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است