۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱

اوبر با آمبولانس‌ها رقابت می‌کند!

ایتنا - شرکت اوبر به کاهش ۷ درصدی سرانه استفاده از آمبولانس در شهرهای مختلف آمریکا منجر شده است.
اوبر با آمبولانس‌ها رقابت می‌کند!
 
در آمریکا بدون بیمه استفاده از آمبولانس بسیار گرانبهاست. در همین راستا تحقیقی جدید  نشان می‌دهد افراد برای اجتناب از این هزینه ها سعی می کنند در مواقع غیر اضطراری به جای آمبولانس از اوبر استفاده کنند. این روند به کاهش استفاده از آمبولانس ها منجر شده و جالب آنکه به سود بخش مراقبت‌های درمانی است.

به گزارش ایتنا از مهر، اوبر که یک شرکت فناوری تازه تاسیس است دربیشتر شهرهای جهان فعالیت می کند و در تاریخچه ۷ ساله آن ۵ میلیارد سفر ثبت شده است.
درهمین راستا دیوید اسلوکی اقتصاددان انگلیسی و لئون موسکاتل از بیمارستان «اسکیپس مرسی» در سن دیه گو خواهان بررسی تاثیر این روند بر استفاده از آمبولانس در آمریکا شدند.

آنها بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در ۷۶۶ شهر از ۴۳ ایالت آمریکا تحقیقاتی انجام دادند. محققان متوجه شدند در سراسر شهرها اوبر به طور انحصاری وارد بازارهای مختلف شده و سرانه استفاده از آمبولانس را با نرخ ۷ درصد کاسته است.

دیوید اسلوکی در این باره می گوید: برای کاهش هزینه های درمانی و بهبود نتیجه گیری افراد ترجیح می دهند از نیروهای حرفه‌ای با مهارت کمتر اما همچنان شایسته استفاده کنند. به عنوان مثال برای تشخیص گلودرد نیازی به حضور جراح اعصاب نیست.
کد مطلب: 51369
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر