۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵

آیتونز امسال در مایکروسافت استور وجود نخواهد داشت

ایتنا- اپل به بخشی از مخاطبان خود، یعنی کاربران ویندوز 10 اس اعلام کرد که در سال جاری میلادی، آیتونز در مایکروسافت نخواهد بود.
آیتونز امسال در مایکروسافت استور وجود نخواهد داشت
آیتونز پخش‌کننده چندرسانه‌ای، کتابخانه و نرم‌افزار کاربردی جهت مدیریت تلفن‌های همراه بوده که توسط شرکت اپل توسعه داده شده است و برای بازی، دانلود و سازماندهی فایل‌های صوتی و دیجیتالی در کامپیوترهای شخصی با سیستم‌عامل OS X و مایکروسافت ویندوز می‌باشد. آیتیونز استور همچنین در آیپاد تاچ، آیفون و آی‌پد نیز قرار دارد.
آی‌تیونز 12 جدیدترین نسخه آیتونز، قابل دسترس برای OS X 10.7.5 یا بالاتر و ویندوز XP یا بالاتر است.

به گزارش ایتنا از رایورز شرکت مایکروسافت در کنفرانس مایکروسافت بیلد که در ماه مه سال جاری برگزار شد، اعلام نمود نرم‌افزار آیتونز پس از سال 2017، در ویندوز 10 استور عرضه نخواهد شد، اما به نظر می‌رسد این خبر -که احتمالاً برای برخی از کاربران خوش‌آیند نباشد- زودتر از موعد، در حال وقوع است.
 
یکی از سخنگویان اپل در بیانیه خود در ایمیلی اذعان داشت: «تمام تلاش خود را کردیم با همراهی مایکروسافت، امکان تجربه کامل آیتونز را به مشتریان و کاربران خود ارائه دهیم، اما برنامه به گونه‌ای پیش رفت که اکنون به زمان بیشتری برای انتشار مجدد آن نیاز داریم.»

از دید کارشناسان، با توجه به محبوبیت و قدمت نرم‌افزار مزبور و نیز سابقه حضور آن در فروشگاه نرم‌افزاری مایکروسافت، این خبر غیرمنتظره و عجیب به نظر می‌رسد.
هرچند، هر دو شرکت مایکروسافت و اپل صریحاً از تلاش خود برای رفع مشکل و بازانتشار آیتیونز سخن گفته‌اند، اما از زمان بروزرسانی آن سخنی به میان نیاورده‌ و اعلام نکرده‌اند که در حال حاضر تلاش‌هایشان دقیقاً در چه مرحله‌ای قرار دارند.
 
عدم وجود آیتونز در ویندوز استور می‌تواند کاربران ویندوز 10 اس را به شدت ناامید و دلسرد نماید، چرا که این نسخه از ویندوز صرفاً می‌تواند برنامه‌هایی را اجرا کند که در مایکروسافت ویندوز وجود دارند و با این اتفاق، کاربران مذکور، توان اجرای این اپلیکیشن را در ویندوز خود نخواهند داشت.
گفتنی است مایکروسافت، سیستم‌عامل ویندوز 10 اس را برای افرادی عرضه نموده که نیازمند عمر بیشتر باتری و امنیت بهتر هستند.
 
کد مطلب: 51337
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام