d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - کروم‌بوک و آفیس ۳۶۵ لپ‌تاپ‌های ویندوز را به چالش می‌کشند
۱
plusresetminus
يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰

کروم‌بوک و آفیس ۳۶۵ لپ‌تاپ‌های ویندوز را به چالش می‌کشند

ایتنا - اجرای آفیس 365 روی کروم‌بوک‌ها نیاز به هیچ برنامه و نرم‌افزار خاصی ندارد. تنها کاری که می‌بایست انجام دهید، دانلود آفیس 365 از پلی استور روی کروم‌بوک است.
کروم‌بوک و آفیس ۳۶۵ لپ‌تاپ‌های ویندوز را به چالش می‌کشند
بیست و هفتم نوامبر، کاربران کرو‌م‌بوک به طور اتفاقی متوجه شدند که برخی از لپ‌تاپ‌های آنان، آفیس 365 را اجرا می‌کند. دقیق‌تر اینکه کاربران توانستند آفیس 365 را دست کم بر روی دستگاه‌هایی از جمله سامسونگ کروم‌بوک پرو، پیکسل‌بوک، ایسر کروم‌بوک 15 و ایسر سی771 دانلود و اجرا نمایند.

در حقیقت، هرچند تاکنون کاربران می‌توانستند نسخه‌های مبتنی بر وب و سبک‌وزن برنامه‌های آفیس –شامل ورد، اکسل، پاورپوینت و وان‌نوت- را روی کروم‌بوک‌ها نصب کنند، اما این نسخه‌ها به هیچ‌وجه راضی کننده نبود و به همین خاطر، مایکروسافت، آفیس موبایل را در اختیار دستگاه‌های اندروید قرار داد که البته روی سیستم‌عامل کروم (کروم اُ.اس) نیز اجرا می‌شوند.
بدین‌ترتیب باید پذیرفت که اکنون، عصر آفیس 365 فرارسیده است.

به گزارش ایتنا از رایورز در حال حاضر بیش از 120 میلیون نفر، کاربر آفیس 365 بوده و این در واقع، معادل 10 درصد از کل کاربران آفیس است.
شایان ذکر است که این کاربران، صرفاً کاربران خانگی و دارای بودجه محدود نیستند. بر اساس مطالعه اسکای‌های در سال 2016، مشخص شد که 91.4 درصد کسب‌وکارهایی که حداقل 100 کاربر دارند، از آفیس 365 استفاده می‌کنند.

استفاده از آفیس 365 در سازمان‌ها بیش از 320 درصد رشد داشته است، چرا که درصد کاربران مورد نظر (کارمندان) این برنامه، از 6.8 به 22.3 درصد رسیده و در حقیقت، کاربران این برنامه در میان کارکنان، سه برابر شده است.
در گذشته، زمانی که صحبت از تغییر سیستم‌‌عامل می‌شد، پاسخ اکثر افراد این بود که سیستم‌عامل مزبور، مایکروسافت آفیس را پشتیبانی نمی‌کند، اما اکنون کروم‌بوک‌ها این کار را انجام می‌دهند.

علاوه بر این، اجرای آفیس 365 روی کروم‌بوک‌ها نیاز به هیچ برنامه و نرم‌افزار خاصی ندارد. تنها کاری که می‌بایست انجام دهید، دانلود آفیس 365 از پلی استور روی کروم‌بوک است؛ سپس هزینه اشتراک سالانه این برنامه -که 70 دلار است- را پرداخته و از آن لذت ببرید.

کروم اُ.اس، امن‌تر از ویندوز است و با آخرین پچ‌ها و قابلیت‌ها حدود هر شش ماه، بروزرسانی می‌گردد. از سوی دیگر، کاربری کروم‌بوک‌ها به شدت آسان است. در واقع هر کسی که می‌تواند با مرورگر کار کند، با کروم‌بوک نیز طبعاً راحت خواهد بود.
 
کد مطلب: 51321
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير