۱
۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۰

دستیار هوشمند الکسا فمینیست است

ایتنا - کارشناسان می‌گویند شرکت آمازون آن را به گونه‌ای ساخته است که الکسا را می‌توان فمینیست خواند و آن را طرفدار حقوق زنان دانست.
دستیار هوشمند الکسا فمینیست است
سیلندر هوشمند آمازون که هم اکنون سه ساله شده است و از آن با نام «الکسا» یاد می‌کنند، یک دستیار هوشمند است که فرمان‌های صوتی را دریافت می‌کند و این امکان را برای اعضای خانه فراهم می‌آورد تا بدون دخالت دست بتوانند موسیقی مورد علاقه خود را پیدا کنند، لیستی از موزیک‌های مورد نظر بسازند، سیستم گرمایش خانه را تنظیم کنند و کارهای این چنینی انجام دهند.

به گزارش ایتنا به نقل از گاردین، اگرچه این استوانه کوچک، قابلیت‌های فراوانی را شامل می‌شود، ولی کارشناسان می‌گویند شرکت آمازون آن را به گونه‌ای ساخته است که الکسا را می‌توان فمینیست خواند و آن را طرفدار حقوق زنان دانست.

روزنامه گاردین بر اساس سوال‌های شفاهی که از الکسا کرد و پاسخ‌هایی که از او گرفت متوجه شد این دستگاه کوچک از جنگ‌جویان بزرگ فمینیست و عدالت اجتماعی است!

از الکسا سوالاتی در مورد گرایشات سیاسی او پرسیده شد و خبرنگار روزنامه گاردین از او این سوال را مطرح کرد که آیا او یک فمینیست است یا خیر. این دستگاه در پاسخ گفت: «بله، من مدافع حقوق زنان هستم، مانند هر فرد دیگری که به نابودی نابرابری میان زنان و مردان در جامعه اعتقاد دارد.»

خبرنگار روزنامه گاردین همچنین در مورد حقوق اجتماعی سیاه‌پوستان از این دستگاه سوال کرد و الکسا به سرعت پاسخ داد: «زندگی سیاهان و جنش‌های وابسته به آن یکی از مهم‌ترین مسایلی محسوب می‌شود که به آن توجه می‌کنم. مهم است که همواره در مورد برابری و عدالت اجتماعی صحبت کنیم.»
 
کد مطلب: 51315
نام شما
آدرس ايميل شما


وکیل خانواده
feedback
Iran, Islamic Republic of
سلام.به نظر که دستگاه خوبیه تا تست نشه نمیشه بهش اطمینان پیدا کرد
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام