۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰

تلاش ۹۲ درصد کارمندان برای دسترسی غیرمجاز به اطلاعات سازمانی

ایتنا - 66 درصد متخصصان امنیت IT در سازمان نیز سعی کردند بدون اینکه مجوز داشته باشند به بخشی از این اطلاعات دسترسی داشته باشند.
تلاش ۹۲ درصد کارمندان برای دسترسی غیرمجاز به اطلاعات سازمانی
نتایج حاصل از یک مطالعه پژوهشی جدید پیرامون عملکرد کارکنان مجموعه‌های سازمانی، یافته‌های جالبی را پیشِ روی صاحبنظران قرار داده است.
این بررسی نشان داده است که بخش اعظم کارکنان سازمانی (و حتی افرادی که در بخش امنیتی مجموعه کار می‌کنند) تلاش‌هایی را برای دسترسی غیرمجاز به اطلاعات حساس سازمان -بدون داشتن مجوزهای لازم- انجام داده‌اند.

به گزارش ایتنا از رایورز این مطالعه را مرکز تخصصی تشخیص هویت و مدیریت دسترسی One Identity انجام داده است. مطابق نتایج آن، در پایان 92 درصد افراد اعلام کردند کارمندان آنها برای دسترسی به اطلاعات حساس و طبقه‌بندی شده سازمان تلاش نموده و این کار را به بهانه‌های شغلی انجام داده‌اند.
کارشناسان در این بررسی همچنین دریافتند که 66 درصد متخصصان امنیت IT در سازمان‌ها نیز سعی داشتند بدون اخذ مجوز، به بخشی از این اطلاعات دسترسی پیدا کنند و جالب اینکه در تمامی این موارد، اطلاعات مذکور هیچ ارتباطی با موقعیت شغلی آنها نداشته است.

البته از بین افرادی که در این بررسی حضور داشتند، 87 درصد اعلام کردند که موفق شدند بدون داشتن مجوز و به صورت غیرقانونی به اطلاعات موردنظر خود دسترسی یابند.

مطابق جزئیات منتشره، در این بررسی بیش از 900  نفر از کارشناسان و مدیران سازمانی از کشورهای آمریکا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، استرالیا، سنگاپور و هنگ‌کنگ حضور داشته‌اند.

کارشناسان امنیتی هشدار داده‌اند که دسترسی به اطلاعات حساس سازمانی از جمله میزان حقوق کارمندان می‌تواند موج ناسازگاری و اختلال را در محل کار ایجاد نموده و در نهایت عدم انسجام و عدم دسترسی به اهداف سازمانی را به دنبال داشته باشد.
در این میان، دسترسی به اطلاعات محرمانه از جمله داده‌های مالی شرکت یا برنامه‌های استراتژیک برای حرکت‌های آتی باعث خواهد شد رقبا از این اتفاق، سوءاستفاده کنند.
 
کد مطلب: 51221
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است