۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶

مشاوره چت‌بات‌ها به افسرده‌ها!

ایتنا- به تازگی چت باتی ساخته شده که گفت‌وگوهای انسانی را تقلید می‌کند و به کاربران مشاوره می‌دهد. به این ترتیب به درمان افسردگی افراد کمک می‌کند.
مشاوره چت‌بات‌ها به افسرده‌ها! 
به گزارش ایتنا از مهر،  برای افراد مبتلا به افسرده نخستین گام صحبت کردن درباره آن با دیگران است. اما این کار بسیار مشکل به نظر می‌رسد. یک ربات درمانگر می تواند چنین شرایطی را حل کند. درهمین راستا دکتر  آلیسون دارسی در سانفرانسیسکو  یک چت بات ساخته که صحبت کردن با آن نشانه های اضطراب و افسردگی را می کاهد.

این چت بات که Woebot نام گرفته در هفته ۲ میلیون گفتگو انجام می‌دهد. اما برخی کارشناسان از نگرانی درباره حفظ حریم خصوصی بیماران هنگام صحبت با این چت‌بات ابراز نگرانی کرده‌اند. این ربات از طریق پیامرسان فیس‌بوک با بیماران ارتباط برقرار می کند.

این چت‌بات طوری برنامه ریزی شده تا محاورات انسانی را تقلید کند و مشاوره‌هایی ساده به کاربران می‌دهد. در حقیقت این چت بات مانند یک درمانگر شخصی به کاربر کمک می کند تا چالش‌هایی مانند افسردگی و اضطراب را درمان کند.

Woebot  معمولا با پرسیدن سوالاتی مانند امروز چقدر انرژی داشتید؟ یا امروز چه احساسی داشتید؟ کاربران را تشویق می کند تا احساسات خود را بیان کنند.
این چت‌بات برخلاف پزشک درمانگر در همه اوقات قابل دسترسی است.
کد مطلب: 51201
برچسب ها: چت بات اینترنت
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر