۰
plusresetminus
يکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵

پایان انحصار مخابرات در ارائه خطوط فیبر ONU

ایتنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توئیتی از رفع انحصار ارائه خطوط ONU و PCM خبر داد؛ خطوطی که تا پیش از این فقط در انحصار شرکت مخابرات بود.
پایان انحصار مخابرات در ارائه خطوط فیبر ONU

به گزارش ایتنا از ایسنا، امروزه و با گسترش استفاده از خدمات اینترنتی؛ شهروندان مایلند تا متناسب با نیازهای متفاوتی که دارند خدمات اینترنتی متفاوتی هم دریافت کنند، ضمن اینکه علاوه بر کیفیت، قیمت آن هم برایشان به صرفه باشد. این شرایط تنها با وجود یک بازار رقابتی در عرصه اینترنت می تواند به وجود بیاید؛ به این صورت که شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت مجاز باشند تا به همه حوزه های ارائه خدمات اینترنتی ورود پیدا کنند. یکی از این حوزه که تا پیش از این در انحصار شرکت مخابرات بود حوزه خطوط فیبر یا ONU و PCM ها بود که مطابق با گفته های وزیر ارتباطات ظاهرا رفع انحصار شده است.

محمدجواد آذری جهرمی _وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات_ روز گذشته (۴ آذر ۱۳۹۶) با انتشار توئیتی در صفحه توئیتر خود از رفع انحصار فروش اینترنت توسط شرکت مخابرات ایران بر روی خطوط PCM و ONU خبر داد و نوشت: مدیرعامل مخابرات ایران امروز خبر رفع انحصار فروش اینترنت برای خطوط پی ام سی و او ان یو و اجرای بخشی از مصوبه ۲۵۳ کمیسیون تنظیم مقررات را اعلام کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین خاطر نشان کرد: در سابق مشترکین این خطوط تنها قابلیت دریافت سرویس از مخابرات ایران را داشتند و اکنون امکان ارائه سرویس برای سایر شرکت‌ها نیز فراهم شده است
 


تا پیش از این و در جریان اعلام خبر تصویب مدل غیرحجمی تعرفه‌های اینترنت توسط وزیر ارتباطات بسیاری از کاربران به انحصار شرکت مخابرات در ارائه خطوط فیبر نوری اعتراض کرده بودند که آذری جهرمی آنها را به بردباری و صبر بیشتر در این مورد دعوت کرد؛ مساله‌ای که حالا و با اعلام این خبر توسط آذری جهرمی به نظر می رسد که رفع شده باشد.

در خطوط PCM مخابرات با استفاده از روشی به‌نام مدولاسیون کد پالس (Pulse Code Modulation)، ظرفیت هر کابل خود را به چندین خط تلفن ثابت اختصاص می‌دهد و خطوط فیبر یا ONU (مخفف عبارت Optical Network Unit) که در آن مخابرات از رشته‌های فیبر نوری برای توزیع خط تلفن به کاربران بسیار زیادی استفاده می‌کند.
 
کد مطلب: 51096
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام