۰
plusresetminus
يکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۱

محدودیت‌های یوتیوب برای کودکان

ایتنا- یوتیوب از این پس ویدیوها و کامنت‌هایی که شامل پیام‌های غیراخلاقی و یا سوءاستفاده جنسی از کودکان باشد را حذف و سانسور می‌کند.
محدودیت‌های یوتیوب برای کودکان
 
هفته گذشته این وب سایت درباره مشکلاتی که از مدتها پیش در شبکه اجتماعی یوتیوب رخ داده بود، گزارش داد که ویدیوهایی در این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار یوتیوب منتشر می‌شود که ممکن است به وسیله این ویدیوها یا کامنت و نظراتی که سایر افراد در زیر آن می گذارند، کودکان در معرض سوءاستفاده های جنسی و یا ارتباط با افراد بزرگسال سوءاستفاده‌گر قرار بگیرند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، طبق این گزارش‌ها، کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی که اقدام به انتشار و ارسال ویدیوهایی نظیر تصاویر ورزش ژیمناستیک می‌کنند، ممکن است توسط افراد بزرگسالی که در زیر این ویدیوها نظر می دهند، در معرض سوءاستفاده‌های جنسی و  ارتباطات غیر اخلاقی قرار بگیرند.

این افراد به منظور ایجاد ارتباط  و سوءاستفاده از کودکان و نوجوانان در ویدیوهایی که حاوی تصاویر شخصی از کودکان و نوجوانان، نظر و کامنت گذاشته و بدین وسیله راهی برای ارتباط با آنها ایجاد می کنند.

طبق گزارش های منتشر شده از سوی یوتیوب، بسیاری از این ویدیوها صدها و هزاران بار مورد مشاهده قرار گرفته‌اند و احتمال می‌رود بسیاری از سوءاستفاده‌گران بدین وسیله از کودکان و نوجوانان استفاده‌های ابزاری کرده باشند و این امر موجب گسترش و استفاده‌های غیر اخلاقی از این شبکه اجتماعی شده و می‌شود.
بنابراین بسیاری از کاربران اخلاق‌مدار و کمپین‌های حفاظت از حقوق شهروندان و کودکان در فضای مجازی به درخواست از یوتیوب اقدام کرده و خواستار مقابله و اتخاذ اقدامات جدی توسط این شبکه اجتماعی علیه انتشار این ویدیوها و نظرات غیر اخلاقی شده‌اند.
شبکه اجتماعی یوتیوب نیز به منظور مقابله با انتشار هرگونه پست غیر اخلاقی، در بیانیه ای اعلام کرده است با اینکه تاکنون نیز از انتشار چنین پست هایی جلوگیری بعمل می آورده است، اما از این پس نیز قصد دارد سیاست‌های جدید و جدی‌تری را اتخاذ کند تا بدین وسیله سوءاستفاده گران و بیماران جنسی نتوانند از پلت‌فرم و درگاه این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار برای رسیدن به اهداف و نیازهای شوم خود استفاده کنند.

یوتیوب همچنین از اقدامات دیگری که می خواهد به منظور جلب اطمینان خانواده‌ها انجام دهد، در این بیانیه سخن گفته است؛ منتقدان بسیاری پیشتر از نحوه انتشار محتوا و پست گذاشتن کودکان زیر سن قانونی از این شبکه اجتماعی انتقادات بسیاری کرده بودند و عنوان کرده اند که حضور فعالانه کودکان در این شبکه اجتماعی باز به طور قطع به زیرساخت‌های کانون خانواده و اجتماع آسیب های جبران ناپذیری خواهد زد.

به نظر می رسد شبکه اجتماعی یوتیوب به منظور مقابله با فعالیت افرادسوءاستفاده گر و انتشار پیام‌های غیراخلاقی، از این پس باید درصدد اتخاذ تصمیمات و اقدامات جدی‌تری باشد تا رضایت خیل عظیمی از کاربران خود را جلب کند.
کد مطلب: 51084
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام