۰
plusresetminus
شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰

دستیار هوشمند نرم‌افزاری گوگل در خدمت پزشکان

ایتنا – به‌تازگی کاربری جدیدی برای سیستم هوشمند صوتی گوگل تعریف‌شده است که می‌توان به پزشکان در تنظیم گزارش معاینه بیماران کمک شایانی کند.
دستیار هوشمند نرم‌افزاری گوگل در خدمت پزشکان
به‌تازگی کاربری جدیدی برای سیستم هوشمند صوتی گوگل تعریف‌ شده است که می‌تواند به پزشکان در تنظیم گزارش معاینه و وضعیت بیماران، کمک شایانی نماید.
 
به گزارش ایتنا از رایورز  بسیاری از پزشکان، به طور معمول در روز بیش از 11 ساعت کار می‌کنند و نکته مهم این است که بخش عمده‌ای از این زمان برای رسیدگی به گزارش‌های معاینه و وضعیت بیماران مختلف، صرف می‌گردد.
این امر موجب شده است تا مسئولان گوگل به فکر ارائه راهکاری جدید برای این موضوع افتاده و برای ایجاد تسهیلات بیشتر -در جهت سلامت انسان‌ها- به سراغ استفاده از سیستم هوشمند صوتی خود برای آسان‌سازی کار پزشکان و متخصصان بروند.

این سیستم جدید شامل استفاده از فناوری تشخیص گفتار موجود در دستیار هوشمند گوگل است که موجب می‌شود تا معاینه پزشک و صحبت‌های او با بیمار، به‌صورت خودکار توسط دستگاه به گزارش تبدیل شود.
 
البته این راهکار، هنوز کامل نیست و یکی از مشکلات اصلی پیرامون آن، مبحث امنیت داده‌های بیماران است و گوگل باید بتواند امنیت داده‌های بکار گرفته شده در دستیار هوشمند صوتی خود را تضمین نماید تا بتواند اعتماد پزشکان را به دست آورد.
 
دومین مورد نیز ضریب خطای 18 درصدی سیستم‌های شناسایی صوتی در تشخیص دقیق کلمات بوده که ممکن است موجب شود تا گزارش یاد شده با اشتباهاتی همراه باشد.
 
با این وجود، پیش‌بینی می‌شود که این سیستم، روزانه 2 تا 3 ساعت از فشار کاری پزشکان کاسته و در نتیجه، به تشخیص و عملکرد بهینه‌ منتهی شود.
 
همچنین از طریق این دستیار هوشمند صوتی می‌توان در ادامه نیز با بیماران در ارتباط بوده و به‌خوبی وضعیت درمان خارج از مطب یا بیمارستان آنها را تحت‌نظر داشت.
 
کد مطلب: 51041
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام