d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - سریع‌ترین خودروی جهان مجهز به باتری لیتیوم-یونی معرفی شد
۱
plusresetminus
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰

سریع‌ترین خودروی جهان مجهز به باتری لیتیوم-یونی معرفی شد

ایتنا - به گفته کارشناسان، این محصول نخستین خودرو جهان است که در کمتر از 2 ثانیه می‌تواند این سرعت را ثبت کند.
سریع‌ترین خودروی جهان مجهز به باتری لیتیوم-یونی معرفی شد
«ایلان ماسک» بنیانگذار و مدیرعامل شرکت خودروسازی تِسلا از اتومبیل جدیدی رونمایی کرد که از آن به عنوان «سریع‌ترین خودروی ساخته شده در تاریخ» یاد می‌کنند.

به گزارش ایتنا، این خودرو که Tesla Roadster نام دارد به گونه‌ای ساخته شده است که در کمتر از 1.9 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رساند.
به گفته کارشناسان، این محصول نخستین خودرو جهان است که در کمتر از 2 ثانیه می‌تواند این سرعت را ثبت کند.
مدل جدید اتومبیل‌های تسلا قادر است ظرف 4.2 ثانیه سرعت خود را به 160 کیلومتر بر ساعت برساند و در 8.9 ثانیه سرعت آن از 200 کیلومتر بر ساعت هم عبور کند.
آقای ماسک در این خصوص گفت: «این نخستین بار در جهان است که یک اتومبیل می‌تواند در کمتر از 9 ثانیه با حداقل سرعت 200 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.»
البته نکته مهم اینجاست که سریع‌ترین خودروی جهان با انرژی الکتریسیته حرکت می‌کند و برای آن باتری با توان 200 کیلووات ساعت در نظر گرفته شده است.
خودروی Tesla Roadster با هر بار شارژ باتری‌های لیتیوم یونی می‌تواند معادل 1000 کیلومتر حرکت کند که این هم یک رکورد جدید محسوب می‌شود.
شرکت تسلا تصمیم دارد تولید انبوه این خودرو هوشمند و پرسرعت را از سال 2020 میلادی آغاز کند و در حالی اعلام شده است Roadster می‌تواند سرعت خود را به بیش از 402 کیلومتر بر ساعت برساند، هنوز حداکثر سرعت آن اعلام نشده است.
قیمت پایه برای این خودرو 200 هزار دلار در نظر گرفته شده است و شرکت تسلا به صورت همزمان نخستین کامیون برقی خود را هم معرفی کرده است.
 
کد مطلب: 51005
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام