۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸

شبکه‌های اجتماعی در افغانستان فیلتر نمی‌شوند

ایتنا-برخی نهادهای امنیتی وابسته به دولت افغانستان پیش از این اعلام کرده بودند قصد دارند جلوی استفاده از این برنامه‌های تبادل پیام را بگیرند.
شبکه‌های اجتماعی در افغانستان فیلتر نمی‌شوند


هفته گذشته خبرهایی در مورد احتمال فیلترشدن واتس اپ و تلگرام در افغانستان به دلایل امنیتی منتشر شد که با اعتراض کاربران، دولت این کشور از این تصمیم منصرف شد.
 
در همین راستا نامه‌هایی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افغانستان به شرکت‌های مخابراتی خصوصی ارسال شد تا برنامه‌های مذکور فیلتر شوند اما انتشار کپی این نامه‌ها در شبکه های اجتماعی و اعتراضات برخی کاربران به این موضوع باعث تجدیدنظر دولت افغانستان در تصمیم خود شده است.

دولت افغانستان در واکنش به اعتراض های کاربران تصریح کرده که قصد ممنوع کردن استفاده از هیچ یک از این دو شبکه اجتماعی را ندارد.
عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان و اشرف غنی رئیس جمهور این کشور در این زمینه با یکدیگر مذاکره کردند و پس از آن اعلام شد تلگرام و واتس اپ در افغانستان فیلتر نخواهد شد. این موضوع توسط دکتر عبدالله در توئیتر اعلام شد.

در شرایطی که این موضوع حل شده به نظر می‌رسد، هنوز مشخص نیست اصولا دولت افغانستان برنامه‌ای عملیاتی برای فیلتر کردن دو پیام رسان مذکور داشته است یا خیر.
کد مطلب: 50872
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
در شبکه های اجتماعی این اهالی فرهنگ و هنر و علم و دانش و خبرنگاران و روزنامه نگاران هستند که میدان داری میکنند نه سلفی های تندخوی دیو سیرت زشت رو. شبکه های اجتماعی بیش از آنکه در خدمت افراطی گری باشند ابزار افشاگری و آگاهی بخشی هستند و این افراطی ها هستند که باید خواستار فیلترشان گردند.
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای