۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۴

فیس‌بوک: درآمد را قربانی امنیت می‌کنیم

ایتنا – شرکت فیس‌بوک که به خاطر رسوایی‌های انتخاباتی آمریکا در شرایط بسیار بدی به سر می‌برد، تصمیم گرفته است تا با رویکردی جدید، بخشی از درآمد خود را قربانی امنیت بیشتر کند.
فیس‌بوک: درآمد را قربانی امنیت می‌کنیم
شرکت فیس‌بوک که به خاطر رسوایی‌های انتخاباتی آمریکا در شرایط بسیار بدی به سر می‌برد، تصمیم گرفته است تا با رویکردی جدید، بخشی از درآمد خود را قربانی امنیت بیشتر کند.
 
به گزارش ایتنا به نقل از engadget، شرکت فیس‌بوک در سال جاری میلادی توانسته است تا درآمدی 10.3 میلیارد دلاری کسب کند که نسبت به سال قبل 47 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
با این‌ وجود، بخشی از این درآمد به تبلیغات روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بازمی‌گردد و به همین دلیل نیز وجهه بین‌المللی این شرکت به خطر افتاده است.
 
حال مارک زاکربرگ اعلام کرده است که کسب درآمد بیشتر دیگر هدف اصلی آنها نیست بلکه فیس‌بوک قصد دارد تا امنیت را به اولویت اصلی خود بدل سازد.
 
او در این‌ باره می‌گوید: «جامعه کاری ما به پیشرفت ادامه می‌دهد و کسب‌ و کار ما نیز به‌خوبی در جریان است، ولی در صورتی‌ که در نتیجه آنها انسان‌ها به هم نزدیک نشوند، هیچ‌یک از این موارد مهم نیستند.»

او در ادامه می‌افزاید: «ما در زمینه پیشگیری از سوءاستفاده از پلتفرم‌هایمان جدی هستیم. سرمایه‌گذاری بسیاری را بر روی امنیت انجام داده‌ایم که بر روی میزان سوددهی ما تاثیر خواهد گذاشت. با این‌ وجود حفاظت از جامعه کاربرانمان مهم‌تر از حداکثر کردن سوددهی ما است.»
 
او در پایان درباره شرایط پرداخت‌های روس‌ها به فیس‌بوک و افشای این امر گفت: «قبلا هم گفتم که چقدر از این‌که روس‌ها از ابزارهای ما برای ایجاد عدم اعتماد و پایین بردن ارزش ما استفاده کردند، ناراحت هستم. کاری که آنها انجام دادند درست نبوده است و ما از آن حمایت نمی‌کنیم.»
 
کد مطلب: 50863
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم