۲
۱
plusresetminus
سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۶

ایران در رتبه ۶۷ اینترنت 4G جهان

ایتنا – آمار و ارقام مربوط به بررسی سرعت اینترنت 4G در جهان نشان از آن دارند که کشورهای سنگاپور و کره جنوبی برترین سرعت را در این رده دارند و ایران نیز در رتبه ۶۷ جهان قرار گرفته است.
ایران در رتبه ۶۷ اینترنت 4G جهان
آمار و ارقام مربوط به بررسی سرعت اینترنت 4G در جهان نشان از آن دارد که کشورهای سنگاپور و کره‌جنوبی برترین سرعت را در این رده دارند و ایران نیز در رتبه ۶۷ جهان قرار گرفته است.
 
به گزارش ایتنا از رایورز اینترنت 4G به‌تدریج در تمامی جهان در حال جا افتادن است و به همین دلیل نیز متخصصان به سراغ بررسی سرعت این نوع از اینترنت در ۷۷ کشور جهان رفته‌اند.
این نتایج نشان داد کشور سنگاپور با سرعت 46.6 مگابیت در ثانیه توانسته است تا رکورد سریع‌ترین سرعت متوسط اینترنت 4G را به خود اختصاص دهد.
 
کره جنوبی نیز با اختلافی نزدیک و با سرعتی که اندکی پایین‌تر از 46 مگابیت در ثانیه است (45.9) توانست رتبه دوم را به دست آورد.
 
رتبه سوم به کشور نروژ تعلق دارد که 42.03 مگابیت سرعت دارد و مجارستان با سرعت 42 در رتبه چهارم قرار گرفته است.
همچنین در رتبه پنجم شاهد سقوط سرعت به سطحی پایین‌تر از 40 مگابیت هستیم و هلند تنها توانسته است به سرعت 38.91 مگابیت بر ثانیه دست یابد.
 
کشور ایران با سرعت 12 مگابیت بر ثانیه در میان ۷۷ کشور یاد شده در رتبه ۶۷ قرار دارد که به نظر می‌رسد رتبه‌ای بسیار نازل است، اما در حقیقت اوضاع چندان نیز نامناسب نیست.
برای مثال ایالات متحده آمریکا به سرعت اینترنت 4G 13.98 مگابیت بر ثانیه رسیده است و کشورهایی مانند آلمان و هنگ‌کنگ و مالزی نیز سرعتی پایین‌تر از 20 مگابیت بر ثانیه دارند.
 
نکته بسیار جالب، قعرنشینی کشور هند در این جدول است و مردم این کشور باید سرعتی را تحمل کنند که تنها اندکی بیشتر از 6 مگابیت بر ثانیه است.
 
شایان‌ ذکر است که تا به امروز شاهد سرعت متوسط جهانی 16.6 مگابیت بر ثانیه هستیم و ایران علیرغم قرار داشتن در نیمه پایینی این جدول، فاصله چندانی تا سطح متوسط ندارد.
 
کد مطلب: 50859
برچسب ها: سرعت اینترنت
نام شما
آدرس ايميل شما


آرمین
feedback
Iran, Islamic Republic of
من با 3G رایتل بین 11 تا 16 مگابیت سرعت دارم
یکبار با هم 4G همراه اول 60 مگابیت تجربه کردم
تو دلم جشنواره بر پاشده بود😂
feedback
Iran, Islamic Republic of
گویا رتبه ایران بهتر شده، برنامه ای که الان وزارت ارتباطات باید در دستور کار قرار بده کاهش قیمت اینترنته. مشکل اصلی ما الان در دسترس نبودن سرعت بالا نیست، گرانی حجمه. هر گیگ 3000 تومن وحشتناک زیاده.
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است