۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲

بیش از دویست میلیون اکانت جعلی در فیس‌بوک!

ایتنا- فیس‌بوک تایید کرده که حدود ۲۷۰ میلیون حساب کاربری جعلی در این سایت وجود دارد. رقم اعلام شده توسط فیس‌بوک بیشتر از برآوردهای قبلی است.
بیش از دویست میلیون اکانت جعلی در فیس‌بوک!
 
 فیس‌بوک که این روزها به علت برخی سواستفاده ها از این شبکه اجتماعی برای انتشار اخبار جعلی و دروغین تحت فشار است، تلاش می‌کند حساب‌های کاربری جعلی و متخلف را شناسایی و از فعالیت آنها جلوگیری کند.

فیس‌بوک در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده که ۲۷۰ میلیون حساب کاربری جعلی در شبکه اجتماعی مذکور وجود دارد. تعداد کل کاربران فیس بوک هم اکنون به ۲.۱ میلیارد نفر رسیده است.

پیش از این و در ماه جولای گذشته تعداد کل حساب‌های کاربری جعلی فیس بوک کمتر یک درصد قلمداد می‌شد که این رقم حالا به حدود ۳ درصد رسیده است. برخی افراد نیز در فیس‌بوک دست به ایجاد حساب‌های کاربری متعدد و ارسال محتوای مشابه می‌زنند که این کار نیز از نظر فیس بوک تخلف محسوب می‌شود.

پیش از این تعداد کل حساب‌های فیس‌بوک با محتوای کپی کاری شده ۶ درصد از کل حساب های کاربری برآورد شده بود، اما این رقم هم اکنون به ۱۰ درصد از کل حساب‌های یادشده افزایش یافته است.

بنابراین در مجموع ۱۳ درصد از حساب های کاربری فیس‌بوک کپی کاری یا جعلی هستند و باید از این شبکه اجتماعی حذف شوند. فیس‌بوک قصد دارد از طریق اصلاح الگوریتم های مورد استفاده خود و همین طور استخدام نیروهای داوطلب این حساب‌ها را شناسایی و پاک کند.
کد مطلب: 50835
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است