۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۷

توسعه خدمات گوگل برای اتصال مستقیم مراکز داده به فضای ابری

ایتنا- گوگل خدمات خود را برای اتصال مستقیم مراکز داده خصوصی به فضای ابری خود توسعه می‌دهد.
توسعه خدمات گوگل برای اتصال مستقیم مراکز داده به فضای ابری
گوگل به تازگی اعلام کرده که  قابلیت‌های شبکه ابری خود را افزایش داده است. این قابلیت‌‌ها، گزینه‌های بیشتری برای اتصال به مراکز داده خصوصی ارائه می‌دهد.
اولین قابلیتی که ارائه شده است، سرویس اتصال اختصاصی است که به کاربران این اجازه را می‎دهد که اتصالات خصوصی میان مراکز داده و شبکه گوگل برقرار کنند.

به گزارش ایتنا از رایورز گوگل این سرویس را اخیراً معرفی کرده و اکنون در بیشتر نقاط جهان، دسترسی بدان امکان‌پذیر است.

گوگل همچنین استفاده از این سرویس را برای کاربران خود تضمین می‌کند.
مطابق گزارش‌ها، می‌توان از چند نقطه در آمریکای شمالی، آسیا و استرالیا به این سرویس دسترسی داشت.

دومین سرویسی که توسط گوگل ارائه شده، مسیریابی جهانی روتر ابری است. این قابلیت جدید، با این هدف طراحی شده است تا هر زیرشبکه‌ای که در گوگل کلود وجود دارد، از طریق اتصال اختصاصی، در دسترس قرار گیرد.

منظور از در دسترس بودن، این است که مشتری بتواند مرکز داده خصوصی خود را به شبکه گوگل در نیویورک متصل و به تمام برنامه‌های ابری -حتی آن برنامه‌هایی که در مراکز داده سایر قاره‌ها وجود دارد- دسترسی یابد.
 
این امر، بخشی از تلاش گوگل برای خدمت‌رسانی به کاربران سازمانی بزرگ است. برخی از کسب‌وکارها تصمیم گرفته‎اند که تمام اپلیکیشن‌های خود را به فضای ابری عمومی ببرند، اما اکثر آنها با یک مدل استقرار ترکیبی کار می‌کنند و  بخشی از برنامه‌های خود را در مراکز داده خصوصی نگهداری و مابقی برنامه‌ها را روی فضای ابری خصوصی راه‌اندازی می‌کنند.

اتصال اختصاصی موجب می‌شود که کاربران با ابزارهای امن اتصال دارایی‌های کامپیوتری خود به شبکه متصل شده و کاربران جدید را تشویق می‎کند تا از پلتفرم ابری گوگل استفاده کنند.
ارائه این خدمات به منظور رقابت با آمازون، مایکروسافت و سایر بازیکنان فضای ابری، برای گوگل اهمیت زیادی دارد.
 
لازم به ذکر است که گوگل، در حال حاضر این خدمات را در آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی یا آفریقا ارائه نداده و قرار است در آینده‌ای نزدیک، این خدمات در این مناطق هم ارائه گردد.
کد مطلب: 50806
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام