۰
plusresetminus
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰

برق مصرفی هوش مصنوعی، بلای جان خودروهای بدون راننده

ایتنا – صنایع ساخت خودروهای بدون راننده به‌تازگی با مشکل بزرگ و جدیدی دست‌به‌گریبان شده‌اند و این مشکل، مصرف بالای انرژی الکتریکی توسط هوش مصنوعی مخصوص این خودروها است.
برق مصرفی هوش مصنوعی، بلای جان خودروهای بدون راننده

صنایع ساخت خودروهای بدون راننده به‌تازگی با مشکل بزرگ و جدیدی دست‌ به‌ گریبان شده‌اند، و این مشکل، مصرف بالای انرژی الکتریکی توسط هوش مصنوعی مخصوص این خودروها است.

به گزارش ایتنا خودروهای بدون راننده بدون شک از جنس آینده هستند و هوش مصنوعی مخصوص آنها روزبه‌روز پیشرفت می‌کند.
با این‌ حال این ساختار هوش مصنوعی موجب شده است تا مشکلاتی برای این رده از خودروها به وجود بیاید که ممکن است تحقق حضور عمومی آنها در جاده‌ها را به مخاطره بیندازد.

در حال حاضر تمامی آژانس‌های بین‌المللی مرتبط با محیط‌ زیست، شرکت‌های خودروسازی را مجبور به کاهش آلایندگی و کاهش مصرف سوخت کرده‌اند، ولی هوش مصنوعی موجود در این خودروها دقیقا تأثیر عکس بر روی این موضوع دارد.
 
بر اساس تحلیل‌های انجام‌شده، کامپیوترهای میزبان فناوری هوش مصنوعی در خودروهای بدون راننده، مصرف برق نزدیک به 8 کامپیوتر خانگی نیرومند و به‌روز را دارند.
این امر موجب می‌شود که یا مصرف بنزین و یا مصرف باتری(در خودروهای برقی) افزایش پیدا کند و به همین دلیل نیز شرکت‌ها به دنبال راهکارهایی برای رفع این مشکل هستند.
 

در همین راستا نیز شرکت انویدیا به‌تازگی کامپیوترهای هوشمندی را طراحی کرده است که برای تاکسی‌های بدون راننده طراحی‌ شده‌اند و مصرف به‌مراتب کمتری از مدل‌های امروزی موجود در این خودروها دارند.

شایان‌ ذکر است که بسیاری از متخصصان برای شرح دادن وضعیت کامپیوترهای میزبان هوش مصنوعی در خودروهای بدون راننده، آنها را با سرور مقایسه می‌کنند و همین امر نیز می‌تواند دلیل وجود نگرانی یادشده را شرح بدهد.
کد مطلب: 50578
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای