d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - تولید هارددیسک ۴۰ ترابایتی برای اولین بار در جهان
۰
plusresetminus
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۱

تولید هارددیسک ۴۰ ترابایتی برای اولین بار در جهان

ایتنا- وسترن دیجیتال برای اولین بار در جهان و در آینده نزدیک هارددیسک ۴۰ ترابایتی تولید خواهد کرد.
تولید هارددیسک ۴۰ ترابایتی برای اولین بار در جهان
 
وسترن دیجیتال شرکت سازنده این هارددیسک‌ها می‌گوید با توجه به تولید حجم فزاینده‌ای از اطلاعات تولید هارددیسک‌هایی که قادر به ذخیره سازی مقدار زیادی از داده ها باشند، ضرورت دارد. ولی فناوری‌های فعلی تولید این نوع هاردها را با مشکل مواجه می کند و لذا از فناوری تازه‌ای بر مبنای امواج مایکروویو برای ساخت هارد ۴۰ ترابایتی استفاده شده است.

طراحی هاردهای یادشده فعلا در مراحل اولیه است و انتظار می رود تولید آنها در سال ۲۰۱۹ آغاز شود. در سال های اخیر فناوری‌های متعددی برای افزایش ظرفیت هارددیسک ها ابداع شده‌اند. اما بسیاری از آنها با چالش‌ها و پیچیدگی‌هایی مواجه هستند که تولید هاردهای جدید را عملا غیرممکن می کند. مشکل دیگر غیراقتصادی بودن تولید هارددیسک با استفاده از برخی فناوری های یادشده است.

فناوری اقتصادی و عملیاتی وسترن دیجیتال به این منظور MAMR یا ضبط مغناطیسی به کمک امواج مایکروویو نام دارد و تولید هارددیسک‌های ۳.۵ میلیمتری را تسهیل خواهد کرد.

مهم‌ترین مزیت ابداع فناوری یادشده کاهش ابعاد هد نگارش اطلاعات بر روی هارددیسک است. با فناوری فعلی نمی توان هاردهایی با ظرفیت بیش از ۱۰ تا ۱۴ ترابایت تولید کرد. اما هد نگارش اطلاعات مبتنی بر MAMR دو برابر شدن این ظرفیت را ممکن می‌کند.
کد مطلب: 50538
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام