۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵

انویدیا کامپیوتر ویژه تاکسی‌های بدون راننده می‌سازد

ایتنا – شرکت انویدیا به‌تازگی به سراغ ساخت یک کامپیوتر ویژه هوش مصنوعی کرده است که قرار است از آن برای تامین توان پردازشی تاکسی‌های بدون راننده استفاده شود.
انویدیا کامپیوتر ویژه تاکسی‌های بدون راننده می‌سازد
شرکت انویدیا به‌تازگی به سراغ ساخت یک کامپیوتر ویژه هوش مصنوعی رفته که قرار است از آن برای تامین توان پردازشی تاکسی‌های بدون راننده استفاده شود.

به گزارش ایتنا خودروهای بدون راننده در حال سپری کردن نسل دوم و سوم خود هستند و بسیاری از شرکت‌های سازنده از تراشه‌های مختلف برای تامین توان هوش مصنوعی آنها استفاده می‌کنند.
با این‌ حال چندی است که دانشمندان درک کرده‌اند که برای تامین توان هوش مصنوعی، به‌جای استفاده از پردازنده‌های عادی می‌توان از پردازنده‌های گرافیکی استفاده کرده و نتیجه بهتری را گرفت.

چنین موضوعی شرایط را برای شرکت‌هایی مانند "انویدیا" مهیا می‌سازد تا بتوانند در این بازار فعالیتی ویژه داشته باشند، ولی انویدیا نه‌تنها در این بازار به‌خوبی وارد شده است بلکه آینده این فناوری را نیز هدف قرار داده است.

بر اساس اعلان رسمی این شرکت شاهد این هستیم که انویدیا اقدام به ساخت یک کامپیوتر ویژه مجهز به ساختار هوش مصنوعی کرده است که موجب می‌شود تا بتوان خودروهای بدون راننده را به کمک این سیستم کنترل کرد.
 

این سیستم به‌مراتب از نسل‌های فعلی کوچک‌تر است و بر اساس اعلام انویدیا برای نسل پنجم خودروهای بدون راننده طراحی‌شده است و همین امر نیز موجب می‌شود که به این زودی شاهد عرضه تجاری آن نباشیم.
این سیستم هوشمند، انویدیا درایور PX پگاسوس نام گرفته است و قرار است به گفته انویدیا، یک سرور ویژه در زیر کاپوت خودروهای بدون راننده باشد.

شایان ذکر است که توانایی این کامپیوتر 10 بار از نسل‌های فعلی بیشتر است و می‌تواند تعداد 320 تریلیون عملیات را در هر ثانیه محاسبه و اجرا کند.
قابلیت‌های ویژه این کامپیوتر موجب شده است تا شرکای این شرکت به سراغ استفاده از آن‌ جهت توسعه تاکسی‌های بدون راننده بروند و به‌این‌ترتیب به‌زودی شاهد استفاده از PX پگاسوس در آزمایشگاه‌های این شرکت‌ها خواهیم بود.
 
کد مطلب: 50522
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر