ایجاد ۶۲۶هزار کانال فارسی در تلگرام

خبرگزاری مهر , 16 مهر 1396 ساعت 10:12

ایتنا- مرکز ملی فضای مجازی با نمایش آماری از داده‌های شبکه موبایلی پیام رسان تلگرام، رفتار کاربران ایرانی را در بازه‌های زمانی مختلف بر مبنای ساعت، روز و هفته رصد می‌کند.
گزارش منتشر شده از رصد فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام، نشان می‌دهد که اکنون بیش از ۶۲۶ هزار کانال فارسی به ثبت رسیده است و روزانه ۲ هزار کانال در این شبکه موبایلی ایجاد می‌شود.

 

به گزارش ایتنا از مهر، براساس آخرین آمار منتشرشده که تا پایان روز ۱۵ مهرماه امسال برآورد شده است، تعداد کانال‌های فارسی در شبکه تلگرام به ۶۲۶ هزار و ۵۳۹ کانال رسیده و ظرف مدت ۱۰ روز، بالغ بر ۱۰ هزار کانال به تعداد کانال‌های فارسی ایجاد شده در تلگرام، افزوده شده است. به نحوی که در روز ۵ مهرماه امسال، تعداد کانال‌های ایجاد شده ۶۱۶ هزار و ۷۶ کانال اعلام شده بود.

در همین حال برآورد می‌شود که روزانه بالغ بر ۲ هزار کانال به تعداد کانالهای فارسی تلگرام افزوده می‌شود و از تعداد کانال‌های ایجاد شده، حدود ۲۳۵ هزار و ۱۰۹ کانال به روزرسانی شده است.

بررسی انتشار روزانه مطالب در شبکه تلگرام نیز نشان می‌دهد که در عرض یک ساعت و در پیک ترافیک (ساعت ۲۲ ) نزدیک به ۲۴۱ هزار مطلب در کانال‌های تلگرامی منتشر شده است و کمترین میزان انتشار مطلب نیز به ساعت ۴ بامداد با ۱۷ هزار و ۱۹۲ مطلب بازمی گردد. این درحالی است که در ساعت ۲۳ حدود ۲۱۵ هزار مطلب در کانالهای فارسی منتشر می‌شود.

آخرین برآوردها حاکی از آن است که در عرض ۲۴ ساعت، ۲میلیون و ۹۵۲ هزار و ۷۳۷ مطلب در کانالهای فارسی منتشر شده که در مقایسه با ۱۰ روز اخیر، افزایش بالغ بر ۱۰۰ هزار مطلب را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، متوسط تعداد مطالب بر کانال نیز نشان می‌دهد که هر کانال در یک روز حدود ۱۳ مطلب منتشر می کند. در این میان متوسط بازدید هر مطلب ۷۱۶ بار است.

همچنین تعداد کل بازدیدهای کانال‌های تلگرام در یک روز یک میلیارد و ۸۷۲ میلیون و ۳۴۶ هزار بار عنوان شد و این درحالی است که اواسط هفته گذشته، تعداد کل بازدیدهای کانال‌های تلگرامی از مرز ۲ میلیارد بازدید هم گذشته بود.


کد مطلب: 50460

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/50460/ایجاد-۶۲۶هزار-کانال-فارسی-تلگرام

ايتنا
  https://www.itna.ir