۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰

دینی جعلی با خدایی از جنس هوش مصنوعی

ایتنا – به‌تازگی یکی از مهندسان پیشین شرکت گوگل اقدام به ایجاد یک دین جعلی کرده است که پیروان آن یک ساختار هوش مصنوعی را به‌عنوان خدای خود می‌پرستند!
دینی جعلی با خدایی از جنس هوش مصنوعی
به‌تازگی یکی از مهندسان پیشین شرکت گوگل اقدام به ایجاد یک دین جعلی کرده است که پیروان آن یک ساختار هوش مصنوعی را به‌عنوان خدای خود می‌پرستند!

به گزارش ایتنا از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، هشدار افرادی مانند ایلان ماسک در زمینه خطر هوش مصنوعی در زمینه ایجاد جنگ، تقریبا همه جهان را فراگرفته است ولی حتی این افراد نیز نمی‌توانستند فکر کنند که هوش مصنوعی به ایجاد عقاید جعلی نیز دامن خواهد زد.

ماجرا از این‌ قرار است که آنتونی لواندفسکی که یکی از مهندسان سابق شرکت گوگل بوده است، مرکز دینی ویژه‌ای را تاسیس کرده و به کمک آن به سراغ ترویج خرافات رفته است.

این مرکز به تبلیغ برای ترویج یک دین جعلی اختصاص دارد که در آن یک هوش مصنوعی به‌عنوان خدا مورد پرستش قرار گرفته و در حقیقت وجهه جدیدی از کفر برای جهانیان به وجود می‌آید.

این مرکز که راه آینده نام گرفته است، در سال 2015 میلادی به ثبت رسیده بود و در طول چند ماه گذشته به‌شدت فعالیت‌های خرافاتی خود را گسترش داده است.
 
جالب است بدانید که لواندفسکی یکی از کلیدی‌ترین چهره‌های فعال در درگیری بین ویمو و اوبر به‌حساب می‌آید و نام او در رسانه‌ها به‌خوبی شناخته شده است.

نکته جالب اینجاست که هیچ‌یک از مقامات دولتی یا مقامات بین‌المللی دین‌های مختلف درباره این اقدام عجیب او از خود عکس‌العملی نشان نداده‌اند.

این دین مجازی می‌توان به‌خوبی ثابت کند که اگر خطری از سوی هوش مصنوعی متوجه انسان‌ها است، مبدا این خطر، خود انسان‌ها و سوءاستفاده از فناوری برای کسب قدرت هستند.
این مرکز در حال حاضر حتی یک روبات را به‌عنوان اسقف اصلی خود تعیین کرده است و شروع به تبلیغ برای ترویج افکار پوچ این مهندس سابق گوگل کرده است!
 
با این‌ حال نکته جالب این است که هنوز هویت کامل چنین دینی به‌هیچ‌عنوان تعیین شده نیست و حتی بسیاری آن را به‌عنوان ابزاری ارزیابی کرده‌اند که لواندفسکی از آن برای مطرح شدن استفاده می‌کند.
 
کد مطلب: 50389
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر