۰
plusresetminus
يکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۷

حضور گوگل فایبر در 3000 مجتمع آپارتمانی

ایتنا- یک سال پس از کاهش برنامه‌های توسعه، گوگل فایبر با تمرکز و تکیه بر توسعه بازارهای موجود، مجددا موفق شده است که جای خود را در بازار احیا کند.
حضور گوگل فایبر در 3000 مجتمع آپارتمانی
گوگل فایبر یا گوگل فیبر، پروژه‌ای است که برای ارائه اینترنت پهن‌باند به طور آزمایشی اجرا شده ‌است و با فیبر نوری کار می‌کند.
اما چیزی که این سرویس را نسبت به دیگر خدمات اینترنت پرسرعت متمایز می‌کند، سرعت یک گیگابیتی آن است.

گفتنی است گوگل فایبر سرویس جدیدی است که توسط گوگل در سال 2014 با کار بر روی 34 شهر در 9 منطقه در سراسر ایالات متحده، برای ایجاد شبکه‌های جدید فیبر نوری مطرح شده است.

به گزارش ایتنا و به نقل از ونچربیت، گوگل به تازگی اعلام کرده که در حال حاضر فایبر، در بیش از سه هزار آپارتمان و ملک مشترک وجود دارد. گوگل فایبر پس از گذشت پنج سال از راه‌اندازی این سرویس، در ده شهر از آمریکا وجود دارد. این شرکت در سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد برنامه‌های خود در راستای ارائه این برنامه در تعدادی از شهرها از قبیل دالاس، جکسونویل، لوس آنجلس و پرتلند را متوقف سازد.

در لوئیزویل، اِی.تی اند تی، پرونده‌ای را علیه این شهر مطرح کرد. این پرونده به خاطر وجود یک حکم باز شد. در آن حکم به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی از قبیل گوگل فایبر اجازه داده می‌شد که برای افزایش و ارتقاء شبکه‌هایشان، تجهیزات شرکت‌های موجود را روی قطب‌های ابزار منتقل کنند. البته یک قاضی فدرال این مسئله را در ماه اوت رد کرد.
فرآیند ارائه گوگل فایبر در واحدهای چند خانواده موجود می‌تواند چالش برانگیز باشد. گوگل فایبر به خاطر هزینه نصب و راه‌اندازی که به ازای هر واحد، 300 دلار تمام می‌شد، از سوی صاحب خانه‌هایی که در کانزاس سیتی سکونت داشتند، پس زده شد.

لی بینساک، رییس همکاری‌های گوگل فایبر نیز اذعان داشت که این شرکت، اخیرا یک برنامه سخت‌افزار گوگل طراحی کرده است که به املاک و مستغلات اجازه می‌دهد که قیمت‌گذاری ترجیحی را به گوگل هوم و دیگر دستگاه‌های موجود در زمینه این ویژگی‌ها اضافه کنند.
کد مطلب: 50345
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر