۰
plusresetminus
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳

دقت GPS گوشی ها ۱۶برابر می‌شود

ایتنا- دقت خدمات جی.پی.اس فعلا در حد ۵ متر است و این مساله به خصوص در زمان تلاش برای یافتن بزرگراه‌ها و خیابان‌ها در شهرهای بزرگ ممکن است باعث سردرگمی شود.
دقت GPS گوشی ها ۱۶برابر می‌شود


امروزه استفاده از برنامه‌های نقشه خوان و مکان یاب در گوشی‌های هوشمند به امری عادی برای مسیریابی مبدل شده، اما دقت نسبتا پایین خدمات جی.پی.اس باعث وقوع مشکلاتی برای کاربران می‌شود.
 
به منظور حل این مشکل، شرکت برودکام از طراحی نمونه اولیه تراشه‌ای خبر داده که با دریافت دقیق تر علائم ماهواره‌ای می‌تواند هر موقعیت جغرافیایی را با دقت ۳۰ سانتیمتر نمایش دهد. در نتیجه خدمات موقعیت یابی گوشی‌ها تا ۱۶ برابر بهتر رخ می‌دهد.

مزیت دیگر این تراشه‌ها مصرف کمتر انرژی است. تراشه یادشده که BCM۴۷۷۵۵ نام دارد نصف تراشه های رقیب خود برق مصرف می کند و انتظار می رود در سال ۲۰۱۸ در گوشی های هوشمند به کار گرفته شود.

شرکت برودکام همچنین در حال مذاکره با شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند است تا استفاده و نصب بهینه تراشه های یادشده ممکن شود. البته هنوز اسامی شرکت‌های یادشده اعلام نشده است. در عین حال تعدادی از شرکت های آمریکایی و ژاپنی در حال همکاری برای ایجاد ایستگاه‌های زمینی به منظور تصحیح خطای موقعیت یابی سیستم های جی..پی.اس هستند و انتظار می‌رود این فعالیت‌ها تا سال ۲۰۱۸ به پایان برسد.
کد مطلب: 50294
برچسب ها: GPS
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام