۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷

شایعات پراکنده شده در مورد لابراتوار کسپرسکی تا چه اندازه صحت دارند؟

ایتنا- دولت آمریکا کسپرسکی را از لیست برنامه‌های مورد تاییدش حذف کرد و اخیرا راهکارهای این شرکت به عنوان برنامه‌های ممنوعه اضافه شدند.
شایعات پراکنده شده در مورد لابراتوار کسپرسکی تا چه اندازه صحت دارند؟


اگر شما مرا به سرقت یک ماشین جدید متهم کنید، من گزینه‌های بسیاری را برای اثبات بی‌گناهی خود دارم. به عنوان مثال در زمان این سرقت من در خارج از کشور بودم، دوربین‌های مداربسته همه چیز را نمایان می کنند و غیره.
اما اگر که من را به هک کردن سرقت اسناد طراحی شده برای ماشین شما متهم کنند همه چیز پرسر و صدا خواهد بود و این سر و صدا فرو نخواهد نشست.

به گزارش ایتنا از کسپرسکی آنلاین، تمام راهکارهای امنیتی لابراتوار ما یعنی کسپرسکی هکرهای بسیاری را شناسایی کرد، دستگاه‌های میلیون‌ها کاربر را در سراسر جهان محافظت کرد و بدافزارها و باج‌افزارهای بسیاری را سرکوب کرد. ابزارهای رایگان بسیاری را در بین کاربران قرار داد تا بتوانند بدون پرداخت یک دلار دستگاه‌های خود را پاکسازی و به اطلاعات خود دسترسی یابند.

مهارت در برنامه نویسی این راهکارهای امنیتی باعث شد تا محصولات کسپرسکی به یکی از بهترین‌ها تبدیل شود و اما بعد از انتشار اتهاماتی که هیچ اساسی ندارند برخی توانستند اعتبار ما را به زیر سوال ببرند و در این کار خود موفق شوند. و متاسفانه باید عرض کنیم که این بارهدف اصلی ما و لابراتوار ما بوده است.

در حال حاضر کافی است که گشت و گذاری در گوگل داشته باشید و خیلی راحت از لابراتوار کسپرسکی به اتهامات و شایعات ما خواهید رسید. دولت آمریکا کسپرسکی را از لیست برنامه های مورد تاییدش حذف کرد و اخیرا راهکارهای ما به عنوان برنامه‌های ممنوعه اضافه شدند. Best Buy محصولات کسپرسکی را از فروشگاه‌های خود نیز حذف کرد. "لابراتوار کسپرسکی به استخدام کارمندانی پرداخت که قبلا برای دولت روسیه کار می کردند. کسپرسکی یک کمپانی روسی است و بس!"
این روند همچنان در ادامه است. شواهد قابل اثباتی در این باره وجود ندارد اما شایعات سر به فلک می‌کشند.

شایعات غیر قابل باور است
سال‌های سال است که Simon Edwards آزمایش های ضدتروجان را لابراتوار  Dennis در لندن انجام داده است. اخیرا او به عنوان بنیان‌گذار و مدیرعامل لابراتوارSE برگزیده شده است. لابراتوارSE محصولات امنیتی را برای مصرف کنندگان، شرکت های کوچک و البته شرکت‌های تجاری بزرگ بررسی می‌کند و این وظیفه را بر عهده دارد.

دقیقا مثل من، Simon هم همه چیز را در مورد این صنعت می داند. او می‌گوید شایعات در مورد لابراتور کسپرسکی ( تمام شایعات در این باره) حتی شنیدن آن هم سخت و غیر قابل باور است.

با توجه به اتهاماتی که به محصولات امنیتی لابراتوار کسپرسکی برای جاسوسی از کاربرانش زده اند خاطر نشان کرد: "محصولات آنتی بدافزار مدرن اغلب به صورت مکرر با سرورهای ابر پشتیبانی در ارتباط هستند. برای حفظ امنیت کاربران، ترافیکی که بین سرورها و نرم افزارهای آنها در جریان است، رمزنگاری می‌شود. این بدان معنی است که ارسال و دریافت داده ها در شرایط خاص انجام می‌شود".

البته این کار سخت است، اما غیر ممکن نیست. با در دست داشتن منابع کافی امکان رمزگشایی ترافیک وجود خواهد داشت. طبق گفته Edwards، این امر می‌تواند برای یک کمپانی که به طور سیستماتیک اطلاعات کاربرانش را به سرقت ببرد، همانند یک خودکشی باشد یا در غیر این صورت حریم شخصی کاربران خود را به خطر انداخته است.

Edwards اشاره کرد که مهم است که درک کنیم جامعه جهانی امنیت تقریبا کوچک است. افرادی که برای کمپانی‌های امنیتی در روسیه کار می‌کردند هم اکنون ممکن است در کمپانی‌های امنیتی در آمریکا مشغول به فعالیت باشند. البته این امر می تواند برعکس نیز باشد.  

به نظر می‌رسد که این کار کاملا ساده باشد. توصیف یک کمپانی از دید هر شخص یا هر جامعه‌ای می‌تواند متفاوت باشد. خصوصا زمانی که متخصصان این کسب و کار در کل جوامع قدرتمند و زبانزد همه هستند.

من مطمئن هستم که می‌توانم همه را قانع کنم. بسیاری از این افرادی که من در این صنعت میشناسم برای سه یا چهار یا چند شرکت امنیتی در ایالات متحده آمریکا و اروپای غربی و همچنین در روسیه و اروپای شرقی و در سراسر جهان کار کرده اند. این کاملا طبیعی است و همه ما می‌دانیم در زمانی که شخصی از مجموعه‌ای جدا می‌شود می تواند هرگونه ضربه‌ای را به شرکت پیشین خود بزند و هیچ چیز از آن شخص بعید نخواهد بود.

ما از مصرف کنندگان خود محافظت می‌کنیم
هنگامی که من برای اولین بار با Dennis Batchelder ملاقات داشتم، او مدیریت برنامه های مربوط به مسائل امنیتی و آنتی ویروس های مایکروسافت را بر عهده داشت. پس از گذراندن هشت سال سابقه در این زمینه، او AppEsteem (شرکتی که به حذف نرم‌افزارهای ناخواسته یا حتی مخرب، همراه با نرم افزاری که می توانستید آن را برای برقراری امنیت دریافت کنید) را تاسیس کرد. او لابراتوار کسپرسکی را در چند خط توصیف کرد:
  •  لابراتوار کسپرسکی از کاربران خود محافظت می‌کند و این کار باعث موفقیت این کمپانی شده است.
    تا زمانی که کسپرسکی متعهد به حفاظت از کاربران خود است، ما متعهد به همکاری با آنها هستیم تا به آنها کمک کنیم کاربران خود را در برابر نرم‌افزارهای مخرب پیش رو محافظت کنند.
     در صورتی که ارتباط آن ها با دولت روسیه ثابت شود؛ ما نیز با آنها قطع همکاری خواهیم کرد.
بدیهی است که Batchelder شاهد این موارد بوده است.

لابراتوار کسپرسکی پاسخ می‌دهد
همانطور که انتظار می رود، لابراتوار کسپرسکی هرگونه ارتباط نامناسبی را با دولت روسیه و تمام اتهامات مربوط به جاسوسی و سایر فعالیت های غیر قانونی را رد می کند. در یک انتشار رسمی این کمپانی اعلام کرد: (لابراتوار کسپرسکی) هیچ گونه ارتباط نامناسبی با دولت ندارد و به همین دلیل است که هیچ گونه مدرک معتبری توسط هیچ کسی یا هیچ سازمانی برای حمایت از ادعاهای دروغین در برابر لابراتوار کسپرسکی ارائه نشده است. تنها نتیجه‌ای که از این شایعات می‌توان گرفت این است که لابراتوار کسپرسکی یک شرکت کاملا خصوصی است که در بین یک جنگ ژئوپولوتیک قرار گرفته است که این رفتار کاملا ناعادلانه است. دلیل ناعادلانه بودن این این شایعه در این است که این کمپانی تا به حال به هیچ کشوری نه کمک کرده است و نه کمک خواهد کرد و هیچ گونه حمایت و کمکی از جانب هیچ کشور و گروهی نداشته است.

برای روشن شدن اتهامات یوجین کسپرسکی تمام سورس کدهای مربوط به محصولات امنیتی‌اش را در دسترسی قرار داده است تا کارشناسان بتوانند حسابرسی دقیق‌تر روی آنها داشته باشند. یوجین گفته است که ما حاضریم هر کاری را انجام دهیم تا همه متوجه شوند که ما هیچ رفتار و منظور بدخواهانه‌ای نداریم.

کدامین شواهد؟ اگر چنین چیزی وجود دارد لطفا ارائه دهید
لابراتوار کسپرسکی یکی از کمپانی‌هایی است که بزرگ‌ترین سهم بازار را در بین فروشندگان محصولات امنیتی درسراسر اروپا دارد. به طور کلی، 85% درآمد این کمپانی از خارج از روسیه تامین می‌شود. و اما همکاری با دولت روسیه این موفقیت جهانی را در معرض خطر قرار می‌دهد. پذیرفتن چنین شایعاتی برای ما دشوار است و ما هرگز نمی توانیم آنها را بپذیریم.

اگر لابراتوار کسپرسکی اطلاعات خصوصی را به ابر لابراتوار کسپرسکی ارسال کند، حتی به فرم رمزنگاری شده، پس متخصصان امنیتی و رمزنگاری NSA نیز نباید مشکلی با دیکد کردن آنها داشته باشند. در هر صورت سورس کامل از محصولات امنیتی می‌تواند تمام این ادعاها را اثبات یا رد کند.

کسپرسکی بارها ادعاهای ارتباط با دولت روسیه را رد و اعلام کرد که لابراتوار کسپرسکی رابطه ویژه‌ای با دولت پوتین ندارد و نرم‌افزارهای تولیدی آن از استانداردهای لازم برخوردار هستند و تمام اتهامات را تا زمانی که همه چیز روشن نشود به عنوان شایعه می‌شناسیم.
 
کد مطلب: 50227
برچسب ها: کسپرسکی
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام