۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴

قیمت آیفون X در نقاط مختلف جهان چقدر است؟

ایتنا – تلفن همراه هوشمند آیفون 10 یا آیفون X با قیمتی بسیار بالا معرفی و رونمایی شد ولی در برخی از کشورهای دنیا، این محصول با قیمتی متفاوت با چیزی که اپل اعلام کرده است عرضه می‌شود و به همین دلیل نیز قصد داریم به بررسی قیمت این محصول در نقاط مختلف جهان برویم.
قیمت آیفون X در نقاط مختلف جهان چقدر است؟

تلفن همراه هوشمند آیفون 10 یا آیفون X با قیمتی بسیار بالا معرفی و رونمایی شد، ولی در برخی از کشورهای دنیا، این محصول با قیمتی متفاوت با چیزی که اپل اعلام کرده است عرضه می‌شود، و به همین دلیل نیز قصد داریم به بررسی قیمت این محصول در نقاط مختلف جهان برویم.

به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی telegraph، همراه ویژه ده‌سالگی آیفون، گران‌قیمت‌ترین محصول تاریخ اپل در رده تلفن‌های همراه هوشمند بوده است.
این دستگاه در کشور آمریکا با قیمت پایه 999 دلار به فروش خواهد رسید، ولی این قیمت در کشورهای دیگر جهان بالا و پایین‌تر از این رقم است.

جالب است بدانید که یکی از بالاترین قیمت‌ها برای آیفون X در کشور انگلستان اعلام شده است که علت آن نیز جدایی این کشور از اتحادیه اروپا و تبعات ناشی از تفاوت‌های مالیاتی و قوانین این کشور با سایر نقاط جهان است.
 
 
 
به‌تازگی یک گروه از محققان بریتانیایی به سراغ مقایسه این قیمت‌ها با مناطق مختلف جهان رفته‌اند تا ثابت کنند که قیمت‌ها در این کشور به‌صورت ناعادلانه‌ای بالا است.
برای شروع باید بدانید که قیمت پایه این محصول در انگلستان، 999 پوند برابر با 1357 دلار است.

در تحقیقات این گروه مشخص شده است که تنها در قاره اروپا و قسمت‌هایی از قاره آسیا می‌توان چنین قیمتی را مشاهده کرد.
بر اساس این پژوهش که نقشه آن را می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید، بالاترین قیمت آیفون X در تمامی جهان متعلق به کشورهای اروپایی مانند پرتقال و ایتالیا است که رقم درخواستی در آنها بین 100 تا 150 پوند بیشتر (قیمت نهایی بین 1495 تا 1562 دلار) از رقم انگلستان است.

از سوی دیگر مناطقی مانند دیگری مانند آمریکا و ژاپن و امارات متحده عربی، شاهد عرضه آیفون X با قیمت 200 تا 250 پوند کمتر از انگلیس هستند. این مناطق جهان پایین‌ترین قیمت ممکن یعنی 999 دلار آمریکا را دارند.
 
کد مطلب: 50187
نام شما
آدرس ايميل شما