۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶

آزمایش مدل جدید رادیوی 5G توسط کوالکام

ایتنا – شرکت کوالکام به‌تازگی توانسته است تا سیستم جدیدی درزمینهٔ مدل‌های مدرن رادیویی 5G طراحی کرده است که می‌تواند سرعت دانلود شگفت‌آوری را به همراه بیاورد.
آزمایش مدل جدید رادیوی 5G توسط کوالکام
شرکت کوالکام به‌تازگی توانسته است تا سیستم جدیدی در زمینهٔ مدل‌های مدرن رادیویی 5G طراحی نماید که می‌تواند سرعت دانلود شگفت‌آوری را به همراه بیاورد.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم سیستم‌های رادیویی 5G به‌زودی به‌صورت رسمی به جهانیان عرضه خواهند شد و به همین دلیل نیز شرکت‌های بزرگ به سراغ تولید سخت‌افزارهای ویژه برای این شبکه رفته‌اند.
 
یکی از مهم‌ترین شرکت‌هایی که به‌تازگی سخت‌افزارهایی درزمینهٔ فناوری 5G طراحی کرده است، شرکت کوالکام است که آخرین محصول آن‌ها تحولی بزرگ در این راستا به وجود آورده است.
 
این محصول جدید یک رادیوی مدرن 5G است که می‌تواند امواج را بر روی این پروتکل ویژه دریافت کند و این امر موجب رسیدن سرعت دانلود آن به 5 گیگابیت بر ثانیه می‌شود.
 
البته این قطعه در سطح پروتوتایپ یا مدل پیش ساخت قرار دارد و بر روی باندهای 24 گیگاهرتزی عمل می‌کند تا گوشه‌ای از پتانسیل چند گیگابیتی فناوری 5G را به نمایش بگذارد.
 
این رادیو بر اساس امواج ویژه mmWave یا محدوده فرکانسی میلی‌متری کار می‌کند که هدف نهایی آن دستیابی به محدوده 30 تا 00 گیگاهرتزی است.
 
به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که این پروژه پروتوتایپ در حقیقت فضای بسیار زیادی برای پیشرفت دارد و فناوری نهایی مدنظر این شرکت هنوز به تولید رسمی نرسیده است.
 
کد مطلب: 50164
برچسب ها: کوالکام 5G
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
خوش به حالشون، اینترنت میلی و فیلترینگ هوشمند ما به کجا رسید؟
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام