۰
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰

مک High Sierra به زودی عرضه می‌شود

ایتنا- اپل 25 سپتامبر High Sierra را عرضه می‌کند که جدیدترین نسخه از سیستم عامل مک است و نسخه بتای این سیستم عامل ماه‌ها قبل در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
مک High Sierra به زودی عرضه می‌شودبه گزارش ایتنا از فارس و به نقل از ورج، High Sierra هم مانند دیگر نسخه‌های سیستم عامل مک به رایگان در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد.

برخی برنامه‌های قدیمی عرضه شده برای سیستم عامل مک با این نسخه جدید از سیستم عامل یادشده سازگاری ندارند که از جمله آنها می‌توان به برنامه های فاینال کات و لاجیک اشاره کرد.

از جمله امکانات این سیستم عامل می‌توان به فایل سیستم APFS به روزشده به منظور آزادکردن فضای بیشتر بر روی رایانه مک، تسریع اجرای وظایف مختلف در مک، راحت تر شدن تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌ها، استفاده از کدک ویدئویی جدید HEVC برای کاهش حجم ویدئوها و پشتیبانی از هدست‌های واقعیت مجازی مانند SteamVR  و  the HTC Vive VR اشاره کرد.

برخی برنامه‌های این نسخه از مک هم به روزشده‌اند که از جمله آنها می‌توان Photos، Safari، Mail، Notes، Siri،  و Spotlight را نام برد. بلوکه کردن پخش خودکار ویدئوها در تنظیمات مرورگر سافاری از جمله قابلیت‌های جالب آن است.
 
کد مطلب: 50157
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم