۰
plusresetminus
جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰

استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی زودهنگام بیماری‌ها

ایتنا – به‌تازگی دانشمندان کشف کرده‌اند که می‌توانند با استفاده از یادگیری ماشینی و ثبت سوابق بیماری، با سرعتی به‌مراتب بهتر از پیش، شکل‌گیری بیماری در افراد مختلف را کشف کنند.
استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی زودهنگام بیماری‌ها
به‌تازگی دانشمندان کشف کرده‌اند که می‌توانند با استفاده از یادگیری ماشینی و ثبت سوابق بیماری، با سرعتی به‌مراتب بهتر از پیش، شکل‌گیری بیماری در افراد مختلف را کشف کنند.
 
به گزارش ایتنا از وب‌سایت خبری تحلیلی economictimes، ثبت سوابق بیماران به‌صورت الکترونیکی امر چندان جدیدی نیست و امروزه سال‌ها از تبدیل شدن چنین موضوعی به یک استاندارد پزشکی می‌گذرد.
با این‌ وجود به نظر می‌رسد که دانشمندان قصد دارند تا از این داده‌ها کاربری جدیدی را طلب کرده و بتوانند با تحلیل آن‌ها به درمان سریع‌تر بیماران کمک کنند.

برنامه‌این پروژه این است که با استفاده از ساختار هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بتوان از اطلاعات ثبت شده جهت شناسایی سریع بیماری‌ها استفاده کرد.
 
سرپرست این پروژه که فردی هندی به نام سومان ردی ادونوری است، ابراز امیدواری کرده است که با استفاده از این سیستم بتوان بیماری‌هایی که شناسایی سریع آنها بسیار مهم است را شناسایی کرده و جان بسیاری از آنها را نجات داد.

شایانذکر است که این سیستم هنوز به‌صورت کامل آماده اجرا در سطح گسترده نیست و محدودیت‌هایی دارد ولی با دریافت بودجه مناسب می‌توان آن را به یک سیستم کامل و نیرومند از جنس هوش مصنوعی بدل کرد.
 
کد مطلب: 50069
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير