۱
plusresetminus
يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۲

هوش مصنوعی آغازگر جنگ جهانی سوم خواهد بود

ایتنا – ایلان ماسک به‌تازگی اعلام کرده است که بشر جنگ جهانی سوم را به‌واسطه ساختارهای هوش مصنوعی تجربه خواهد کرد و درگیری‌های کره شمالی و آمریکا به‌اندازه هوش مصنوعی برای بشریت خطرناک نیستند.
هوش مصنوعی آغازگر جنگ جهانی سوم خواهد بود
ایلان ماسک به‌تازگی اعلام کرده است که بشر، جنگ جهانی سوم را به‌واسطه ساختارهای هوش مصنوعی تجربه خواهد کرد و درگیری‌هایی مانند جدال کره شمالی و آمریکا به‌اندازه هوش مصنوعی برای بشریت خطرناک نیستند.
 
به گزارش ایتنا از وب‌سایت خبری تحلیلی wral، ایلان ماسک بارها در رسانه‌های جهانی نگرانی خود از آینده فناوری هوش مصنوعی را مطرح کرده است و به‌تازگی نیز دراین‌باره اقدام به ارائه یک اظهارنظر جنجالی دیگر کرده است.
 
این مدیر و کارآفرین برجسته به‌تازگی اعلام کرده است که برخلاف تمامی سروصدای پیرامون جنگ احتمالی بین آمریکا و کره شمالی، این دو کشور موجب شکل‌گیری جنگ جهانی سوم نخواهند شد.
 
بر اساس اعتقاد ماسک، هوش مصنوعی، عامل اصلی است که  می‌تواند موجب شروع جنگ جهانی سوم شود. او معتقد است که کره شمالی خطری برای شروع جنگ جهانی نیست و باید لیست خطرهای اصلی ایجاد جنگ جهانی را کوتاه کرده و به هوش مصنوعی بسنده کرد.
 
او در توییت خود در این‌ باره نوشته است: «به اعتقاد من چین، روسیه و به‌زودی سایر کشورهایی که در رقابت بزرگی درزمینهٔ علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی در سطح ملی به سر می‌برند، شروع کننده جنگ جهانی سوم خواهند بود.»
 
او معتقد است که جرقه این جنگ توسط رهبران این کشورها زده نخواهد شد بلکه این هوش مصنوعی است که کنترل اوضاع را به دست گرفته و انسان‌ها را برای نابودی یکدیگر به بازی می‌گیرد.
کد مطلب: 50058
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام