۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸

چالش‌های اساسی بر سر راه انتقال به فضای ابری

ایتنا- مدیران کسب و کار پذیرش فضای ابری را به عنوان یک روش مدرن ارزیابی می‌کنند.
چالش‌های اساسی بر سر راه انتقال به فضای ابری
متخصصان فناوری اطلاعات سازمانی همچنان با چالش‌های انتقال به سرور فایل درگیر هستند. این چالش‌ها عمدتاً ناشی از فقدان اساسی پشتیبانی برای امنیت و کنترل می‌باشد. سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری نیز با این نگرانی‌ها ارتباط دارد.

سازمان‌ها نسبت به پذیرش مدل‌های جدید حساس هستند و حتی حاضرند مشکلات موجود در زمینه فشار انتقال به فضای ابری را هم بپذیرند. متأسفانه شرکت‌ها نمی‌توانند داده‌های سازمانی و بحرانی را با اطمینان خاطر به شخص ثالث تحویل دهند و همچنین نمی‌توانند شیوه‌های امنیتی و رویه‌های اداری موجود را بازطراحی و مجدداً اجرا کنند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، وقتی شرکت‌ها با هزینه‌های به‌روزرسانی زیرساخت‌های موجود یا افزایش نیازهای بهره‌وری نیروی کاری روبرو می‌شوند، می‌بینند که مشکلات مختلفی در مسیر تغییر به سمت فضای ابری وجود دارد و به همین خاطر مدیران کسب‌وکار، پذیرش فضای ابری را به عنوان یک روش مدرن ارزیابی می‌کنند.
 
نظرسنجی جدیدی که اخیراً از بیش از 1000 متخصص آی.تی در مورد استفاده از سرویس‌های ابری به عمل آمد، نشان داد که: 57 درصد از آنها از خدمات وب آمازون، 34 درصد از مایکروسافت اژور، 15 درصد از گوگل، 8 درصد از آی.بی.ام و 3 درصد از اوراکل استفاده می‌کنند.

دراپ‌باکس که احتمالاً معروف‌ترین سرویس مشتری‌محور شناخته می‌شود و اخیراً مشخص شد که بیش از 500 میلیون کاربر دارد، به حدی بزرگ شده است که هم اکنون سرگرم ساختن شبکه اشتراک فایل خصوصی خود است.
موفقیت این شرکت به حدی رسیده است که می‌تواند اینترنت مخصوص به خود را بسازد.

اینکه کارکنان انتظار دارند که در محیط کار خود به سطح مشخصی از بهره‌وری برسند، هیچ حای تعجب ندارد. بر اساس نظرسنجی اخیر استریت‌کست، در واقع 80 درصد از آنها از برنامه SaaS یا نرم‌افزار به عنوان سرویس استفاده می‌کنند و این استفاده بدون مجوز بخش آی.تی این سازمان‌ها صورت می‌گیرد.
 
با در نظر گرفتن فشارهای مربوط به زمان تحویل، محدودیت‌های مالی و فشارهای کاری موجود اصلاً جای تعجب ندارد که سازمان‌ها از هر وسیله‌ای برای اتمام کار استفاده کنند. خطر دسترسی به اطلاعات یا برخی دیگر از مشکلات امنیتی نیز از دیگر مشکلاتی است که شرکت‌ها را با محدودیت مواجه می‌کند.
 
کد مطلب: 50036
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام