۰
plusresetminus
جمعه ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۳

هواوی به دنبال راه‌اندازی اتحاد بزرگ در خدمات ابری

ایتنا – شرکت هواوی قصد دارد تا برای نخستین بار یک اتحاد بزرگ جهانی در زمینه محاسبات ابری به راه بیندازد که این امر می‌تواند به‌طور چشمگیری به بهبود این صنایع کمک کند.
هواوی به دنبال راه‌اندازی اتحاد بزرگ در خدمات ابری
صنایع ابری در جهان روز به روز فراگیرتر می‌شود و اکنون دیگر کاربرد آن تنها به شرکت‌ها و سازمان‌ها محدود نیست، بلکه بخشی از کاربران نیز نیازهای متعدد خود را در بستر پردازش و یا ذخیره‌سازی در فضای ابری مرتفع می‌نمایند.
شرکت هواوی با درک این موقعیت طلایی، قصد دارد تا برای نخستین بار یک اتحاد بزرگ جهانی در زمینه محاسبات ابری به راه بیندازد که این امر می‌تواند به‌طور چشمگیری به بهبود این صنایع در سطح دنیا کمک کند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی betanews، نام هواوی برای بسیاری از کاربران ایرانی، غالباً مترادف با تلفن همراه هوشمند است، اما واقعیت فراتر از این است و این شرکت در رده‌هایی به غیر از این دستگاه‌های همراه نیز فعالیت فراوانی دارد.

یکی از این رده‌ها را می‌توان خدمات و پردازش‌های ابری دانست که هر چند تاکنون سطح قابل اعتنایی داشته است، اما به نظر می‌رسد که این شرکت قصد دارد تا به حرفه‌ای‌ترین حالت ممکن، در این بازار فعالیت نموده و سهم خود را به نحو چشمگیری ارتقاء دهد.

جرقه این اتفاق، زمانی دیده شد که این شرکت در نشست ارتباطی سال 2017 خود، بسیاری از کارشناسان و رسانه‌ها را شگفت‌زده کرد و اعلام نمود که قصد دارد با طراحی و ارائه خدمات ویژه و جدیدی به کاربران سامانه‌های محاسبات ابری، تحولی در جایگاه خود در این بازار رقم بزند.

گو پینگ (Guo Ping) به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی این شرکت در این نشست اعلام کرد که خدمات ابری هواوی در قالب یکی از پنج سیستم ابری به کاربران عرضه خواهد شد.
 
به نظر کارشناسان، استفاده از این نام، نشان از هدف ویژه هواوی در زمینه شکل‌دهی به یک اتحاد بزرگ را دارد.
برای آگاهی کسانی که احتمالاً معنای "گروه 5" را نمی‌دانند، ذکر این نکته ضروری است که در سال 1948 بود که توماس واتسون به‌عنوان مؤسس شرکت آی‌بی‌ام، پیش‌بینی آینده‌ای از جنس رقابت بین پنج کامپیوتر برتر را کرده بود.

حال شرکت هواوی با استفاده از این ایده، در حقیقت قصد دارد تا یک پلتفرم متحد مانند شبکه خطوط هواپیمایی به راه انداخته و بدین‌ ترتیب، شرایط رشد و پیشرفت در زمینه خدمات ابری را هموارتر از پیش ساخته و نوعی پروتکل متحد را شکل دهد که هم به توسعه این فضا یاری رساند و هم جایگاه ویژه‌ای به این شرکت ببخشد.
کد مطلب: 50035
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر