۰
شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۴

ساخت کوچک‌ترین کارت گرافیکی GTX 1080 جهان توسط گیگابایت

ایتنا – به‌تازگی شرکت گیگابایت موفق شده است تا کوچک‌ترین نسخه از کارت گرافیکی نیرومند انویدیا جی فورس GTX 1080 را تولید و به بازار مصرف عرضه کند.
ساخت کوچک‌ترین کارت گرافیکی GTX 1080 جهان توسط گیگابایت
به‌تازگی شرکت گیگابایت موفق شده است تا کوچک‌ترین نسخه از کارت گرافیکی نیرومند انویدیا جی فورس GTX 1080 را تولید و به بازار مصرف عرضه کند.
 
به گزارش ایتنا از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، وقتی صحبت از پردازنده‌های گرافیکی به میان می‌آید، بسیاری از افراد سری GTX شرکت انویدیا را به‌عنوان برترین نمونه‌های موجود در بازار به‌حساب می‌آورند.
 
در این میان مدل GTX 1080 یکی از بهترین نمونه‌های این سری است که محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران دارد ولی یک مشکل بزرگ این پردازنده گرافیکی، ابعاد بزرگ آن است.
 
با این‌ وجود شرکت گیگابایت توانسته است تا کوچک‌ترین نمونه ممکن از این کارت گرافیکی را تولید کرده و آن را به بازار عرضه کند تا بتوان از این پردازنده در مینی کیس‌های کامپیوتری نیز استفاده کرد.
 
سیستم خنک‌کننده این نسخه از GTX 1080 به میزان 10 سانتی‌متر از سایر مدل‌های این کارت گرافیکی کوچک‌تر بوده و تنها 16.9 سانتی‌متر اندازه دارد.
 
شایان‌ ذکر است که کارت گرافیکی GTX 1080 دارای حافظه گرافیکی 8 گیگابایتی بوده و کلاک 1607 مگاهرتزی را به کاربران خود ارائه می‌کند که می‌توان این میزان را به کمک اورکلاک کردن، به میزان 1733 مگاهرتز رساند.
 
به‌ این‌ ترتیب به‌زودی شاهد عرضه سری جدیدی از مینی کیس‌های کامپیوتری با گرافیک فوق‌العاده نیرومند خواهیم بود که شاید موجب بهبود کلی شرایط بازار کامپیوترهای خانگی نیز بشوند.
 
کد مطلب: 50031
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم