کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ضریب نفوذ همراه ۱۰۰ درصد را رد کرد

خبرگزاری ايسنا , 14 شهريور 1396 ساعت 9:12

ایتنا- ضریب نفوذ مشترکین فعال تلفن همراه به ۱۰۱.۰۵ درصد، رسیده است!

اقدامات انجام‌شده در حوزه توسعه دسترسی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضریب نفوذ مشترکین فعال تلفن همراه را به ۱۰۱.۰۵ درصد، تعداد مشترکین پهن‌باند سیار را تا پایان آذرماه به بیش از ۲۷ میلیون و مشترکین پهن‌باند ثابت را به بیش از ۹ میلیون رسانده است.
 

شاخص‌های مهم بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان آذرماه ۱۳۹۵ و توسعه کمی و کیفی دسترسی عمومی به اطلاعات و ارتباطات در چهار سال فعالیت دولت یازدهم گویای آن است که همچنان بخش قابل توجهی از ایرانیان برای دسترسی به اینترنت از تلفن همراه بهره می‌گیرند.
 

در حوزه اینترنت ثابت و سیار، تعداد مشترکین پهن‌باند سیار تا پایان آذرماه، ۲۷ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۶۱۹ و مشترکین پهن‌باند ثابت ۹ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۹۴۳ نفر بودند. ضریب نفوذ مشترکین فعال تلفن همراه نیز به ۱۰۱.۰۵ درصد در کشور رسیده است.

در حوزه ارتباطات موبایلی همچنان حدود نیمی از سیم‌کارت‌های کشور در حالت بلااستفاده و غیرفعال قرار دارند. درواقع طبق آمارهای منتشرشده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان آذر سال ۱۳۹۵، بالغ بر ۱۵۱ میلیون و ۸۸۰ هزار سیم‌کارت از سوی اپراتورهای مختلف (همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا) واگذار شده که از این تعداد، تنها ۸۰ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۲۴۹ سیم‌کارت در کشور فعال است.
 

تعداد تلفن ثابت دایری در کشور، ۳۰ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۶۰۷ است ضریب نفوذ تلفن ثابت را به ۳۸.۵۲ درصد رسانده است. همچنین تعداد تلفن همگانی در کشور ۱۲۱ هزار و ۴۴۳ دستگاه است و ۴۹ هزار و ۱۴ روستا دارای تلفن خانگی هستند.
 

ارایه خدمات به صورت الکترونیکی تا پایان آذر ماه سال ۹۵ به ۱۵ درصد و ظرفیت ذخیره‌سازی محتوای بومی در داخل کشور به ۷۰ درصد رسیده است و بالغ بر 8000 روستا و آبادی در مناطق کمترتوسعه‌یافته به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. همچنین شبکه اصلی فیبرنوری ۵۶ هزار و ۶۱۶ کیلومتر و شبکه انتقال 2670 گیگابیت بر ثانیه است.


کد مطلب: 50004

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/50004/ضریب-نفوذ-همراه-۱۰۰-درصد-رد

ايتنا
  https://www.itna.ir