۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵

برنامه گوگل در زمینه کیت تشخیص صدای DIY

ایتنا- رزبری پای اعلام کرد: گوگل قصد دارد در پروژه‌های هوش مصنوعی خود از کیت تشخیص صدای DIY استفاده کند. همچنین گوگل در پی آن است که در پروژه‌های بعدی، چشم، گوش، صدا و حس تعادل را نیز اضافه کند.
برنامه گوگل در زمینه کیت تشخیص صدای DIY


شرکت گوگل قصد دارد که در تعداد بیشتری از پروژه‎‌های هوش مصنوعی خود، از کیت تشخیص صدای DIY استفاده کند. کیت صدای AIY گوگل، یک کیت تشخیص صداست که در پروژه‌های مبتنی بر "رزبری پای" مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است که عرضه اولیه کیت‌ها در حالی صورت گرفت که در عرض چند ساعت، تمامی آنها فروخته شد، اما گوگل اعلام کرد که تعداد بیشتری از این کیت‌ها به زودی در معرض فروش قرار خواهد گرفت و تعدادی از آنها نیز در هفته‌های آتی به صورت آنلاین در آمریکا فروخته خواهد شد و سپس تا پایان سال، در همه‌جای دنیا عرضه می‌گردد.
 
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی نت، کیت مورد بحث شامل ویس‌هت، بورد میکروفون، اسپیکر، قطعات، اتصالات و جهبه مقوایی برای نگهداری موارد مذکور می‌باشد. این موارد در ابتدا در مجله مگ‌پای معرفی شد. دستیار هوشمند گوگل SDK به صورت پیش‌فرض پیکربندی شد تا قابلیت تشخیص کلمات کلیدی، کنترل صدا، درک زبان طبیعی و غیره را به کیت صدا اضافه کند.

در خصوص جزئیات این محصول گفته شده که کاربران می‌توانند این پروژه را با واژگان محلی و با استفاده از تنسورفلو گسترش دهند.
تنسور فلو، چارچوب یادگیری ماشینی متن باز گوگل برای رابط‌های کاربری صدای سفارشی است.
گفتنی است یکی از پروژه‌هایی که با همین کیت اجرا شده است، رادیو اینترنتی صوتی فعال می‌باشد. بیلی راتلج، مدیر پروژه‌های AIY گوگل، در پستی وبلاگی نوشت: «ما به زودی چشم، گوش، صدا و حس تعادل را نیز به نمونه‌های خود اضافه می‌کنیم.»
 
تکنولوژی هوش مصنوعی از جمله تکنولوژی‌هایی است که امروزه پیشرفت زیادی داشته و آینده شرکت گوگل -تا آنجایی که مدیرعامل این شرکت بارها و بارها بر آن تأکید داشته است- وابستگی زیادی به هوش مصنوعی دارد. بنابراین به جرأت می‌توان گفت بسیاری از محصولات گوگل تا حد زیادی بر پایه یادگیری ماشینی و برنامه نویسی نرم افزارها به گونه ای که توانایی یادگیری داشته باشند، استوار است.
 
کد مطلب: 49985
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر