کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مشخص شدن تکلیف اینترنت نامحدود به زودی

خبرگزاری مهر , 6 شهريور 1396 ساعت 11:24

ایتنا- آذری جهرمی: تا یک ماه آینده وضعیت مصوبه فروش اینترنت نامحدود مشخص می‌شود و این موضوع را به عنوان اولویت این وزارتخانه در برنامه صد روزه دولت دیده‌ایم.

وزیر ارتباطات امروز در حاشیه مراسم معارفه اش در جمع خبرنگاران در مورد گرانی نرخی اینترنت با دفاع از تعرفه‌های فعلی اینترنت موبایل گفت: قیمت اینترنت موبایل در دنیا گران است اما با این وجود ایران به لحاظ شاخص «ارزیدن» جزو ده کشور اول دنیا به لحاظ این سرویس است.

وی گفت: موضوعی که در مورد گرانی اینترنت مطرح می‌شود مربوط به اینترنت ثابت است که کشور ما شاخصی بهتر از رتبه ۹۰ در دنیا ندارد. این غیرطبیعی بودن قیمت سبب شده برنامه اصلاح تعرفه‌ها را مد نظر قرار دهیم.

وی اضافه کرد: کمیته‌ای برای بررسی وضعیت تعرفه اینترنت ثابت و ارائه اینترنت نامحدود که پیش از این مصوب شد تشکیل شده است و امیدواریم ظرف یک ماه آینده این تعرفه‌ها را نهایی کنیم.

وی ادامه داد: موضوع تعیین تکلیف تعرفه اینترنت ثابت در اولویت برنامه‌های صد روزه دولت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

رویکرد شورای عالی فضای مجازی برای مذاکره با شبکه های اجتماعی خارجی
جهرمی همچنین در خصوص آخرین وضعیت رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و یوتیوب گفت: رویکرد شورای عالی بر این است که با سرویس ها و شبکه‌های فیلتر شده در ایران مذاکره صورت گیرد چرا که ما معتقدیم این شبکه‌ها برای فعالیت در ایران باید به قوانین و خواست ما احترام بگذارد و ما اجازه نمی دهیم شبکه‌هایی که معضلات جدی داشته باشند در ایران فعالیت کنند.

وی ادامه داد: برای مثال همانطور که شبکه یوتیوب موارد غیراخلاقی را بلاک می کند باید این سیاست را برای کاربران ایرانی متناسب با فرهنگ ما به صورت محلی پیاده سازی کند. بر این اساس ما در دولت آمادگی داریم این محدودیت ها را در صورتی که خواسته‌های ما اجابت شود، برداریم.

وی گفت: در مورد توییتر هنوز مذاکره ای آغاز نشده اما توییتر درخواست همکاری در این زمینه داده است. برای مابقی شبکه‌ها نیز آمادگی خود را برای مذاکره با مدیران این شبکه‌ها آغاز کرده ایم.


کد مطلب: 49919

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/49919/مشخص-شدن-تکلیف-اینترنت-نامحدود-زودی

ايتنا
  https://www.itna.ir