۰
چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴

پزشک بعدی شما یک هوش مصنوعی خواهد بود

ایتنا – یک شرکت استارت‌آپ به نام doc.ai به‌تازگی اقدام به طراحی سیستمی کرده است که به کمک آن بیماران می‌توانند توسط دکترهایی از جنس هوش مصنوعی درمان شوند.
پزشک بعدی شما یک هوش مصنوعی خواهد بود


یک شرکت استارت‌آپ به نام doc.ai به‌تازگی اقدام به طراحی سیستمی کرده است که به کمک، آن بیماران می‌توانند توسط پزشکانی از جنس هوش مصنوعی، معالجه و درمان شوند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی nasdaq، امروزه ماجرای هوش مصنوعی و مخاطرات احتمالی آن برای کمتر کسی ناشناخته باقی مانده است و در این میان، مانند از دست رفتن شغل انسان‌ها، کمترین خطر شمرده شده برای این سیستم‌های هوشمند به‌حساب می‌آید.

در حال حاضر، یک شرکت استارت‌آپ به نام doc.ai تصمیم گرفته است تا شغل پزشکان را هدف قرار داده و به سراغ جایگزینی دکترها با هوش مصنوعی برود.

ماجرا از این قرار است که این شرکت به‌صورت مشترک با محققانی از دانشگاه‌های کمبریج و استنفورد همکاری داشته است تا یک زنجیره رمانی بر پایه استفاده از هوش مصنوعی را طراحی نماید.
 
 

البته این موضوع در حال حاضر برای بشریت بسیار مفید خواهد بود، زیرا بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر در سراسر جهان کمبود نیروی متخصص در زمینه سلامتی به بیش از ۷ میلیون رسیده است.

گفته می‌شود این سیستم می‌تواند با بیماران ارتباط مستقیم برقرار کرده و با آنها در زمینه‌های مختلف مربوط به بیماری به گفت‌وگو و تعامل بپردازد و پس از شناسایی نشانه‌های بیماری، نظر نهایی خود در زمینه تشخیص مشکل بیمار را عرضه کند.

این پلتفرم قرار است تا در قالب نرم‌افزار به‌عنوان خدمات عرضه شود و خدمات آن نیز در اختیار شرکت‌های پزشکی قرار بگیرد؛ به همین دلیل نیز می‌توان انتظار داشت که این پروژه با استقبال شرکت‌های فعال در زمینه علوم پزشکی روبرو گردد.
 
کد مطلب: 49906
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم