کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بازنگری در نرخ اینترنت ثابت نسل چهار

خبرگزاری مهر , 4 شهريور 1396 ساعت 10:52

ایتنا- سازمان تنظیم مقررات ارتباطات بازنگری در فروش حجمی اینترنت ADSL و نیز بازنگری در نرخ اینترنت موبایل 3G و 4G را در دستور کار قرار داده بود.
معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از بازنگری در تعرفه گذاری خدمات اینترنت ثابت نسل چهارم (TD LTE) و ساماندهی سرویس اینترنت وایمکس برای مهاجرت به TDLTE خبر داد.


صادق عباسی شاهکوه با بیان اینکه تا پایان سال وضعیت خدمات اینترنت وایمکس را در کشور ساماندهی می کنیم، اظهار داشت: با توجه به اینکه تکنولوژی وایمکس در حال منسوخ شدن است، به اپراتورهای ارائه دهنده این خدمات، اجازه می دهیم که سرویس خود را به سمت اینترنت پرسرعت ثابت نسل چهارم (TD LTE ) ببرند.

وی پیش بینی کرد که تا پایان سال ۹۶ این موضوع ساماندهی شود و گفت: براین اساس در تعرفه ارائه خدمات TDLTE نیز بازنگری صورت می‌گیرد تا کاربران روی یک مدل جدید سرویس بگیرند.

معاون رگولاتوری با اشاره به اینکه فناوری TDLTE فناوری شبکه‌های بی‌سیم است که تعرفه گذاری آن در تمامی دنیا، به صورت حجمی صورت می گیرد، اضافه کرد: با توجه به آنکه مدل این فناوری، اتصال محور است و در شبکه‌های بی سیم محدودیت آنتن و فرکانس وجود دارد، نمی توان محاسبه حجم مصرف را در این فناوری متوقف کرد اما در حال بازنگری در تعرفه های فعلی این فناوری هستیم که به نظر می‌رسد در نیمه دوم سال جاری بتوانیم به نتیجه نهایی برسیم.

عباسی شاهکوه توضیح داد: در فناوری TDLTE از آنجایی که می توان به حداکثر سرعت ۴۰ تا ۵۰ مگابیت برثانیه رسید، ممکن است حجم بسته اینترنت مشترک سریع تر از آنچه تصور می کند به اتمام برسد. در این فناوری به دلیل مزایای بالای سرعت، نمی‌توان مدل فروش غیرحجمی داشت اما به زودی در نرخ‌های فعلی بازنگری صورت می‌گیرد.


کد مطلب: 49879

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/49879/بازنگری-نرخ-اینترنت-ثابت-نسل-چهار

ايتنا
  https://www.itna.ir