۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷

لو رفتن اطلاعات شخصی رای دهندگان آمریکایی در سرورهای آمازون

ایتنا – مجموعه متفاوتی از اطلاعات شخصی شهروندان به واسطه مشکلی فنی در برخی سرورهای شرکت آمازون به دست افراد غیرمجاز افتاده است، که طبعا بیم سوءاستفاده از این اطلاعات وجود دارد.
لو رفتن اطلاعات شخصی رای دهندگان آمریکایی در سرورهای آمازون


یکی از سرویس‌های شرکت‌های بزرگ، ارائه خدمات ابری برای فعالیت‌های عمومی و دولتی است که گستره وسیعی را دربرمی‌گیرد. از جمله این خدمات، فراهم کردن امکان ذخیره اطلاعات شهروندان در رویدادهایی مانند انتخابات محلی یا سراسری است.
به تازگی شرکت آمازون با دردسر جدیدی در این زمینه روبرو شده است، زیرا گفته می‌شود اطلاعات شخصی نزدیک به دو میلیون رأی دهنده آمریکایی که در سرورهای آمازون قرار داشته است، به صورت کنترل نشده‌ای افشا شده است.


به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی fortune، مجموعه متفاوتی از اطلاعات شخصی شهروندان به واسطه مشکلی فنی در برخی سرورهای شرکت آمازون به دست افراد غیرمجاز افتاده است، که طبعاً بیم سوءاستفاده از این اطلاعات وجود دارد.

این اطلاعات شامل مواردی مانند نام، آدرس، تاریخ تولد، شماره ملی و غیره است که متعلق به یک میلیون و ۸۰۰ هزار شهروند شیکاگو بوده و بر اساس دلایلی نامشخص در سرورهای شرکت آمازون همچنان باقی مانده است.

 

البته متخصصین توضیح داده‌اند که این داده‌ها در حقیقت نسخه پشتیبانی از فایل‌های اصلی بوده است، اما با این حال، انتشار این اطلاعات می‌تواند هم برای برخی مسئولان دولتی و هم برای شرکت معتبر آمازون دردسرهای بزرگی را به همراه داشته باشد.

یک مسئول انتخابات در شیکاگو که مارسل هرناندز نام دارد در این باره گفته است: «ما با آگاه شدن از این رخداد، عمیقا متاسف شده‌ایم و به شدت به دنبال رفع هر چه سریع‌تر این نقیصه هستیم؛ ما دائما با همه مسئولان مربوطه در ارتباطیم و می‌خواهیم تا گام‌های موردنظر را برای رفع کامل این مشکل برداریم.»

شایان ذکر است که طبق معمول، برخی از افراد این موضوع را به اقدام‌های هکرهای خارجی و سازمان‌یافته مربوط می‌دانند که البته هنوز هیچ سندی برای پشتیبانی از این موضوع وجود ندارد.
 
کد مطلب: 49822
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام