۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۲

پروژه جالب فیس‌بوک در چین

ایتنا – به‌تازگی اخبار منتشر شده خبر از برنامه مخفیانه فیس‌بوک در زمینه آزمایش یک نرم‌افزار به نام بادکنک‌های رنگی در کشور چین می‌دهند.
پروژه جالب فیس‌بوک در چین


معمولاً شرکت‌های بزرگ در مسیر خود برای توسعه و نیز جذب مخاطبان و کاربران بیشتر، گاه با موانعی روبرو می‌شوند که با روش‌هایی جالب، به رفع مشکل روی می‌آورند تا ضمن کسب سهم بیشتر از بازار، پویایی خود را نیز حفظ نمایند.

فیس‌بوک به عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی در فضای وب -که بیشترین شمار کاربران را جذب نموده- نیز بر اساس همین قاعده، گاه خلاقیت‌های ویژه‌ای به خرج می‌دهد.
به‌تازگی اخباری منتشر شده که خبر از برنامه مخفیانه فیس‌بوک در زمینه آزمایش یک نرم‌افزار به نام بادکنک‌های رنگی در کشور چین می‌دهند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theverge، شاید بسیاری از افراد خبر نداشته باشند که فیس‌بوک در کشور چین ممنوع به‌حساب می‌آید، لیکن به نظر می‌رسد که مسئولان فیس‌بوک به‌صورت مخفیانه و با تمهیداتی خاص، راه خود را به این بازار بزرگ باز کرده‌اند.


بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این شرکت در طول چند ماه اخیر و برای رفع معضل خود در کشور چین، به‌صورت آزمایشی به عرضه یک نرم‌افزار ویژه به نام بادکنک‌های رنگی دست زده است که طرز عملکرد آن جالب به نظر می‌آید.
 
از نظر فنی، این نرم‌افزار در حقیقت یک نسخه کپی شده از نرم‌افزار محبوب moments است که بسیاری از کاربران فیس‌بوک با آن آشنا بوده و در حقیقت از آن برای به اشتراک‌گذاری عکس‌های خود استفاده می‌کنند.

ترفند فیس‌بوک برای موفقیت در این زمینه این بوده است که نرم‌افزار بادکنک‌های رنگی به‌جای ایجاد ارتباط با فیس‌بوک، به محبوب‌ترین نرم‌افزار اجتماعی چین یعنی نرم‌افزار "وی چت" متصل است.

جالب است بدانید که از سال ۲۰۰۹ میلادی که فعالیت فیس‌بوک در چین متوقف شد، مارک زاکربرگ بارها با مقامات چینی به مذاکره نشسته است تا بتواند راهکاری برای ورود مجدد به این بازار بزرگ و پرسود بیابد، لیکن تا به امروز در این زمینه به نتیجه‌ای دست پیدا نکرده است و به همین دلیل نرم‌افزار بادکنک‌های رنگی می‌تواند به‌عنوان پل بازگشت سود این بازار به‌سوی فیس‌بوک مطرح باشد.
 
کد مطلب: 49795
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم