۰
plusresetminus
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۳

استفاده از دوربین‌های مداربسته برای اهداف مربوط به داده‌های عظیم

ایتنا - البته ساز و کار استخراج ارزش اطلاعاتی از این تصاویر خام، به‌واسطه فناوری هوش مصنوعی یا تحلیل داده‌های عظیم تعریف می‌گردد.
استفاده از دوربین‌های مداربسته برای اهداف مربوط به داده‌های عظیم


امروزه با اطلاعات فراوانی که در هر لحظه و هر مکان و توسط روش‌های مختلف، جذب و جمع‌آوری می‌شوند، در حقیقت داده‌های حجیم و پرارزشی تولید می‌گردند که "بیگ دیتا" یا داده‌های عظیم نام می‌گیرند.
در همین راستا، کارشناسان معتقدند که تصاویر و اطلاعات ثبت شده توسط دوربین‌های مداربسته سازمان‌ها و مراکز، می‌تواند به‌مراتب بیشتر از چیزی که فکر می‌کنیم ارزش اطلاعاتی داشته باشد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، به‌تازگی مسئولان شرکت سی‌گیت با توجه به همین حقیقت، به دنبال یافتن روشی جدید برای استخراج داده‌های باارزش و موردنیاز برای داده‌های عظیم افتاده‌اند، که این روش، استفاده از تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های مداربسته و امنیتی است.

بر اساس گفته‌های راگس شیرینیواسن (Rags Srinivasan) -که به عنوان مدیر ارشد استراتژی‌های محصولات و بازاریابی، سامانه‌های ابری، ویدئو و اینترنت اشیاء در شرکت سی‌گیت فعالیت می‌کند- می‌توان از تصاویر ضبط شده توسط این دوربین‌ها برای ایجاد ارزش تجاری استفاده نمود.
البته ساز و کار استخراج ارزش اطلاعاتی از این تصاویر خام، به‌واسطه فناوری هوش مصنوعی یا تحلیل داده‌های عظیم تعریف می‌گردد.

 

او برای مثال به دوربین‌های مداربسته فرودگاه‌ها اشاره کرده و می‌گوید که می‌توان از این دوربین‌ها برای برداشت حجم صدا، جهت حرکت و حتی زمان انتظار مسافران استفاده کرد.
بدین‌ ترتیب با استفاده دقیق و هوشمندانه از این اطلاعات می‌توان خدمات متنوع فرودگاهی را بهبود بخشیده و حتی سرویس‌های جدیدی را تعریف نمود.

دیگر مورد اشاره شده توسط وی، دوربین‌های مداربسته در فروشگاه‌های زنجیره‌ای است که می‌توان از تصاویر ثبت شده توسط آنها برای تحلیل رفتارهای مشتریان نسبت به محصولات مختلف استفاده نمود که نتیجه آن در تلفیق با هوش مصنوعی، تصمیم‌گیری برای قرار دادن محصولاتی خاص در ویترین و همچنین مدیریت محصولات در انبار خواهد بود.

بدین‌ ترتیب اگر بنگاه‌های تجاری بخواهند از این فناوری جدید استفاده کرده و دوربین‌های خود را به کاربری‌های تجاری جدید مجهز نمایند، باید برای بهره‌گیری از نسل جدید انباره ذخیره‌سازی تصاویر ویدئویی اقدام کرده و خود را به سیستم‌های جدیدتر مجهز کنند.
 
کد مطلب: 49784
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام