۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵

۴ هزار بدافزار ضبط مخفیانه مکالمات شناسایی شد

ایتنا- مراقب اپلیکیشن‌هایی که نصب می‌کنید باشید! برخی از آنها آلوده به بدافزارها هستند!
۴ هزار بدافزار ضبط مخفیانه مکالمات شناسایی شد


محققان از شناسایی بیش از ۴ هزار برنامه آلوده اندرویدی خبر داده اند که به طور مخفیانه صدای کاربران را ضبط کرده و اطلاعات گوشی ها را سرقت می کنند.


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از آرس تکنیکا، تمامی این برنامه‌ها توسط یک فرد خاص طراحی شده و از فوریه گذشته در اینترنت پخش شده‌اند.

نکته نگران کننده این است که سه برنامه از این مجموعه برنامه‌ها در فروشگاه رسمی گوگل پلی شرکت گوگل عرضه شده‌اند. بررسی‌های موسسه امنیتی Lookout نشان می دهد یکی از این سه برنامه که Soniac نام دارد قبل از حذف از فروشگاه گوگل‌پلی بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ بار بارگذاری شده است. این برنامه پیام رسان نسخه‌ای دستکاری شده از برنامه تلگرام بوده است.

Soniac قادر به ضبط صدای افراد در حین گفتگو با گوشی، عکس برداری مخفیانه، برقراری تماس‌های تلفنی ناخواسته، ارسال پیام، دسترسی به سابقه استفاده از گوشی و فهرست تماس‌های آن و حتی اطلاعات مربوط به نقاط دسترسی به شبکه‌های وای.فای است.

دو بدافزار اندرویدی دیگر که در گوگل پلی در دسترس بوده‌اند Hulk Messenger و Troy Chatنام دارند و هم اکنون از آن حذف شده‌اند. اما بقیه این ۴۰۰۰ بدافزار به شیوه‌های دیگر و از جمله از طریق ارسال لینک بارگذاری با ایمیل قابل دسترسی هستند.

SonicSpy شباهت‌های زیادی با بدافزار دیگری به نام SpyNote دارد و بررسی حساب‌های طراح این بدافزارها نشان می‌دهد که این فرد ساکن کشور عراق است.
کد مطلب: 49768
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر