کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

برنامه ویژه مایکروسافت برای نرم‌افزارهای ضدویروس

23 مرداد 1396 ساعت 11:48

ایتنا – به‌تازگی شرکت مایکروسافت برنامه‌های بسیار ویژه‌ای را برای نرم‌افزارهای ضدویروس مطرح کرده است تا به درخواست و ادعای شرکت کسپرسکی رسیدگی کند.
به‌تازگی شرکت مایکروسافت برنامه‌های بسیار ویژه‌ای را در خصوص نرم‌افزارهای ضدویروس مطرح کرده است تا به درخواست و ادعای شرکت کسپرسکی رسیدگی کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی winsupersite، در طول چند ماه اخیر شرکت امنیتی مشهور کسپرسکی به‌صورت علنی درباره وضعیت ویندوز ۱۰ مایکروسافت و این‌که چگونه باید با نرم‌افزارهای امنیتی شرکت‌های ثالث رفتار کند، سخن گفته و از رویکرد این شرکت به صراحت انتقاد کرده بود.

این اعتراض‌ها سپس با حمایت سایر شرکت‌های تولید کننده نرم‌افزار ضدویروس همراه شده بود و بدین ترتیب مایکروسافت -که اینک تحت فشار قرار گرفته بود- مجبور به نشان دادن عکس‌العمل مناسب در این زمینه شد.


اخبار جدید حکایت از تحول در رویکرد مایکروسافت دارد، چرا که حال این شرکت با تغییر راهبرد کلان خود، اعلام کرد که دیگر شاهد تقابل بین سیستم ویندوز دیفندر و نرم‌افزارهای ضدویروس شرکت‌های ثالث نخواهیم بود.

به نظر کارشناسان امنیتی -که فعالیت‌های غول نرم‌افزار جهان را رصد می‌کنند- این تغییر دیدگاه گام مثبتی پیش روی شرکت‌های تولیدکننده ضدبدافزار داشته و مناسبات آنها با مایکروسافت را دستخوش تحول می‌کند.

بر اساس گفته‌های راب لفرتز به‌عنوان مدیر بخش شرکای ویندوز انترپرایز و امنیت ویندوز، شرکت‌های ناراضی قادر بوده‌اند تا مشکلات خود با این شرکت را در نشستی -که با مسئولان مربوطه از شرکت مایکروسافت داشته‌اند- حل‌وفصل کنند.

همچنین اعلام شده که تغییرات پیش رو توسط یک بسته به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ در فصل پاییز بر روی این سیستم عامل اعمال خواهد شد و به‌احتمال فراوان در ماه‌های سپتامبر یا اکتبر شاهد دریافت این بسته به‌روزرسانی ویژه خواهیم بود.
 


کد مطلب: 49756

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/49756/برنامه-ویژه-مایکروسافت-نرم-افزارهای-ضدویروس

ايتنا
  https://www.itna.ir