۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

هشدار مدیر سابق فیس‌بوک درباره مخاطرات فناوری

ایتنا – به‌تازگی آنتونیو مارتینز به‌عنوان مدیر سابق شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرده است که در سی سال آینده شاهد نابود شدن جوامع بشری به‌واسطه رشد بی‌رویه فناوری خواهیم بود.
هشدار مدیر سابق فیس‌بوک درباره مخاطرات فناوری


به‌تازگی "آنتونیو مارتینز" به‌عنوان مدیر سابق شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرده است که در سی سال آینده شاهد مخاطرات زیادی، شاید در حد نابود شدن جوامع بشری به‌واسطه رشد بی‌رویه فناوری خواهیم بود.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی ibtimes، آنتونیو مارتینز نام بزرگی در سیلیکون ولی محسوب شده و نکته جالب اینکه علیرغم ترک فیس‌بوک، همچنان مورد توجه رسانه‌ها قرار دارد.
در این میان به‌تازگی او در مصاحبه‌ای پرسرو و صدا اعلام نموده که بشر با رویکرد ویژه‌ای که به‌ منظور توسعه فناوری اتخاذ کرده است -در عمل- در حال نابود کردن آینده خود بوده و احتمال دارد جوامع بشری به‌زودی سقوط را تجربه نمایند.

مارتینز که نگاه بدبینانه‌ای به تکنولوژی دارد، معتقد است که استفاده بی‌رویه از تلفن‌های همراه هوشمند انسان‌ها را به ماشین‌ها وابسته کرده است و از سوی دیگر با توجه به عرضه قریب‌الوقوع خودروهای بدون راننده نیز می‌توان انتظار داشت که نسل بشر به چرخه‌ای از طغیان، درگیری و ناامیدی وارد شود.


او همچنین معتقد است که هوش مصنوعی و صنایع روباتیک در حال نابود کردن بازار کار انسان‌ها هستند و به‌زودی انسان‌ها بر اثر کمبود شدید کار با مشکلاتی بزرگ در سطح جوامع مختلف روبرو خواهند شد.
بدین‌ترتیب او پیش‌بینی می‌کند که در طول سی سال آینده، سطح بیکاری به‌واسطه فناوری به‌اندازه‌ای بالا خواهد رفت که جوامع بزرگ شروع به از هم پاشیدن خواهند کرد.

مارتینز دراین‌باره می‌گوید: «هر بار که کسی خارج از چرخه سیلیکون ولی را می‌بینم، به این فکر می‌کنم که ده‌ها شرکت بزرگ به‌صورت دیوانه‌وار در حال تلاش هستند تا او از کار بیکار شود. تا سی سال آینده نیمی از جمعیت کره زمین دیگر شغلی برای خود نخواهند داشت و این امر به انقلاب‌های درونی جامعه‌ها منتهی خواهد شد.»

او در پایان سخنان خود گفت: «مردم عادی درک نمی‌کنند که شاهد رقابتی میان سیاست و فناوری هستیم و فناوری در آستانه پیروزی در این رقابت است. فناوری به‌اندازه‌ای از ما پیش است که پیش از اینکه بخواهیم درک کنیم می‌تواند کارهایمان را از ما گرفته و اقتصاد جهانی را به‌زانو دربیاورد.»
 
کد مطلب: 49698
نام شما
آدرس ايميل شما