۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲

اجرایی کردن فیلترینگ هوشمند با اعمال سیاست‌های مختلف

ایتنا- معاون وزیر ارتباطات از اعمال سیاست‌های مختلف برای گروه‌های مختلف در راستای پالایش هوشمند خبر داد و رفع فیلتر یوتیوپ و بلاگ اسپات را در همین راستا اعلام کرد.
اجرایی کردن فیلترینگ هوشمند با اعمال سیاست‌های مختلفمحمدجواد آذری جهرمی امروز در حاشیه رونمایی از کارپوشه ملی ایرانیان در خصوص مذاکره برای رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ اسپات برای مراجع دانشگاهی، توضیح داد: در حال حاضر حتی کسانی که می‌خواهند در حوزه پزشکی تحقیقات کنند، هم باید فیلترشکن نصب کنند. به کار بردن یک مکانیزم پالایش برای همه مطلوب نیست. یکی از بحث‌هایی که در پالایش هوشمند به دنبال آن بودیم و اکنون زیرساخت‌اش فراهم شده همین موضوع است که برای گروه‌های مختلف، سیاست‌های مختلف اعمال شود.

وی ادامه داد: برای مثال خبرنگاران نیاز به سایت‌های خبری دارند که شاید به دستور مقامات قضایی از دسترس خارج شده باشند و ما آنها را از دسترسی به این منابع محدود کردیم. اکنون زیرساخت‌های لازم فراهم شده که شاید گامی برای پیاده سازی نظام پالایش در سال‌های آینده باشد. طبیعتا نسبت به گروه‌های اجتماعی کم سن و سال‌تر مراقبت‌های بیشتر داشته و به کسانی که نیاز به دسترسی‌های علمی یا سیاسی دارند، دسترسی بهتری بدهیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: با رفع فیلتر این دو سرویس می‌توانیم مرحله آزمایشی این کار را آغاز کرده تا بتوانیم تحولی جدی در نظام پالایش صورت دهیم.
کد مطلب: 49667
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
همون وی پی ان استفاده کنید
نیازی به التماس نیست
الان دیگه هر مرورگری رو خودش یک وی پی ان داره یا میشه روش نصب کرد
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام