۰
plusresetminus
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۰

رکوردی خارق‌العاده برای یک نرم‌افزار قدیمی اندرویدی

ایتنا- به‌تازگی یکی از قدیمی‌ترین نرم‌افزارهای اندرویدی یعنی اولین نسخه بازار نرم‌افزاری گوگل پلی یا همان پلی استور توانسته است تا به رکورد باورنکردنی 5 میلیون نسخه دانلود برسد که با توجه به عدم استفاده از آن بر روی دستگاه‌های چند سال اخیر، بسیار عجیب به نظر می‌رسد.
رکوردی خارق‌العاده برای یک نرم‌افزار قدیمی اندرویدی


به‌تازگی یکی از قدیمی‌ترین نرم‌افزارهای اندرویدی، یعنی اولین نسخه بازار نرم‌افزاری "گوگل پلی" یا همان "پلی استور" توانسته است تا به رکورد باورنکردنی ۵ میلیون نسخه دانلود برسد که با توجه به عدم استفاده از آن بر روی دستگاه‌های چند سال اخیر، بسیار عجیب به نظر می‌رسد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، نرم‌افزار خدمات گوگل پلی به‌تازگی موفق شده به رکورد جدید ۵ میلیون دانلود دسترسی پیدا کرده است.
لازم به ذکر است که نرم‌افزار خدمات گوگل پلی یا به‌اختصار GPS در سال ۲۰۱۲ میلادی و همزمان با اندروید نسخه ۴.۰ -که به نام بستنی حصیری شناخته می‌شد- منتشر شد.

گفتنی است این نرم‌افزار با هدف گردهم‌آوردن کتابخانه‌های در حال اجرا و API هایی ساخته شده بود که می‌توانستند با قرار گرفتن در کنار هم به‌راحتی مورد نظارت قرار گرفته و به‌روزرسانی شوند و درعین‌حال برای انجام تمامی این کارها نیازی به سیستم‌عامل و یا OEM نباشد.

 

بدین ترتیب به‌محض اینکه کاربران، بازی یا نرم‌افزاری را از پلی استور دانلود کنند که به خدمات گوگل پلی نیاز داشته باشد، این نرم‌افزار به‌خودی‌خود دانلود شده و خود را به‌صورت خودکار به‌روزرسانی می‌کند.
در حقیقت هیچ نرم‌افزاری از شرکت گوگل بدون خدمات گوگل پلی کار نمی‌کند، اما بسیاری از نرم‌افزارهای سوم شخص از این نرم‌افزار بی‌نیازند. همین امر نیز دلیلی شده است تا آمازون بتواند اپ استور ویژه خود را راه‌اندازی کند.

با این حال، به‌تازگی بدافزاری به نام Lipizzan با تقلید کاربری‌های اصلی خدمات گوگل پلی، این نرم‌افزار را مورد هدف قرار داده است. با این‌که هم‌اکنون این نقص امنیتی برطرف شده است اما خود دلیلی بر عدم امنیت صد در صد خدمات گوگل پلی است.

البته باید به یاد داشت که اگر چه این نقص‌های امنیتی نه‌چندان بزرگ در نرم‌افزار خدمات گوگل پلی به چشم می‌خورد، اما این نرم‌افزار قطعاً از نمونه‌های مشابه خود بسیار امن‌تر و قابل اطمینان‌تر است.
 
کد مطلب: 49649
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است