۰
plusresetminus
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱

پردازنده‌های ویژه مایکروسافت برای هولولنز

ایتنا-به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد تا هولولنز را به سطحی جدید از توانایی رهنمون شود و در همین راستا نیز پردازنده‌هایی ویژه را تولید کرده است که می‌توانند ساختار هوش مصنوعی را بر روی این سیستم واقعیت افزوده اضافه کرده و قابلیت‌های هولولنز را به‌مراتب بهبود بخشند.
پردازنده‌های ویژه مایکروسافت برای هولولنز


به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد تا هولولنز را به سطحی جدید از توانایی رهنمون شود و در همین راستا نیز پردازنده‌هایی ویژه را تولید کرده است که می‌توانند ساختار هوش مصنوعی را بر روی این سیستم واقعیت افزوده اضافه کرده و قابلیت‌های هولولنز را به‌مراتب بهبود بخشند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی technewsworld، نسخه جدید هولولنز مایکروسافت به زودی و  به لطف ساخت پردازنده جانبی جدید این کمپانی، در زمینه راهبری واقعیت بهتر از نسخه فعلی خود عمل خواهد کرد.

بر این اساس نیز نسخه دوم سیستم‌های چندپردازنده‌ای ویژه هولولنز که با نام HPU خوانده می‌شوند، با فناوری هوش مصنوعی همکاری خواهند کرد.


به نظر کارشناسان، این سیستم جدید به انجام پردازش‌های عمیق مربوط به یادگیری -که معمولاً تنها در فناوری‌های ابری انجام می‌شوند- کمک خواهد کرد و همین امر نیز موجب ارتباط قوی‌تر این دستگاه با واقعیت و ارائه تجربه بهتر از واقعیت افزوده به کاربر خواهد شد.

گفتنی است هولولنز به‌عنوان رایانه هولوگرافیکی خودکار ساخته شده است که همه اجزای مورد نیاز از جمله باتری، حسگرها و صفحه نمایش تنها در خود این دستگاه جای داده شده است.
اکنون افزودن یک پردازنده جانبی به هولولنز می‌تواند ایده‌ای بسیار کاربردی برای کسانی باشد که به دنبال توسعه دستگاه‌های واقعیت تلفیقی‌ای هستند که به‌خودی‌خود هوشمندانه عمل می‌کنند.

مارک پولفیز به‌عنوان مدیر بخش علوم در هولولنز دراین‌باره بیان کرد که: «واقعیت تلفیقی و هوش مصنوعی آینده محاسبات کامپیوتری را تغییر خواهد داد و ما از بابت پیشبرد این پیشگامان بسیار خرسندیم.»
 
کد مطلب: 49633
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام